پایه گلدان فلزی یا استند گلدان سیدوس,در طرح های زیبا ومناسب دکوراتیو منزل
پایه گلدان سیدوس

پایه گلدان یا استندفلزی 

بعضی اوقات برای قرار دادن گلدان ها نیاز به یک مکان ویژه شبیه به میز یا چیزی شبیه به آن دارید.

پایه گلدان فلزی یا استند فلزی این جایگاه را برای گل دان های شما فراهم می کند. پایه گلدان ها یا استند ها شکل های گوناگونی دارند که بعضی از آنها بسیار ساده و در حدیک پایه ساده هستند، و بعضی دیگر چند طبقه و دارای چندین جای مختلف برای قرار دادن تعدادزیادی گلدان  است.

استفاده از گل و گیاه در خانه، محل کار یا هر جای دیگر به یکی از محبوب ترین لوازم جانبی دیزاین وفضاسازی زیبا در داخل آن مکان تبدیل شده است، اما ممکن است به دلیل کمبود جا قادر به چیدن همه گلدان ها نباشید و از همه گل های خود استفاده کنید.پایه گلدان یا همان استند گل یکی از بهترین و زیباترین راه حل هاست که می توانید متناسب با سلیقه خود از هرجایی استفاده کنید. ما در اینجا شما را باتعدادی از تولیدات مجموعه تولیدی سییدوس بیشتر آشنا میکنیم.

استندهایی در طرح ها و انواع مختلف برای چیدمان های مختلف وجود دارد. در این مطلب ما با معرفی انواع استندها، طرح ها و نکات مختلفی که باید هنگام خرید پایه گلدان در نظر داشته باشید به زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون شما کمک خواهیم کرد.

پایه گلدان(استندگلدان) چیست؟

پایه گلدان یا استندها قفسه هایی ساخته شده از فلز یا چوب هستند و برای قرار دادن گلدان ها روی آنها استفاده می شود که در انواع، اندازه ها و شکل های مختلف موجود است.

شما با استفاده از استند گلدان می توانید گلدان های خود را به شکل بهتری مدیریت نموده و به این طریق به فضای بیشتری دست یابید به همین جهت است که می گوییم پایه گلدان ها(استندهای گلدان) می توانند مشکل عدم فضای کافی را برای شما برطرف سازند. علاوه بر مدیریت فضا این استندها زیبایی چشم نوازی نیز دارند که می توانند فضای منزل و یا محیط کار شما را زیباتر نموده و شرایطی مطلوب را برای شما رقم بزنند اما لازم است این استندها را به درستی انتخاب نمایید.

استند ها را در چه مکانی قرار دهیم؟

هر چند استند گل نقش یک المان دکوراتیو را در منزل به عهده دارد اما مکان قرارگیری آن باید از شرایط لازم جهت رشد گیاه برخوردار باشد. گیاهان آپارتمانی سایه دوست به نور زیاد احتیاج ندارند اما سایر گل ها و گیاهان باید از نور طبیعی برخوردار باشند.

اول از همه شما می توانید با توجه به سلیقه خود جای آن را در خانه تعیین کنید. اما معمولاً چون گلدان روی پایه است و گلها به هوای تازه و نور خورشید احتیاج دارند، بهتر است نزدیک پنجره باشند.

علاوه بر تامین نور، مواردی نظیر میزان رطوبت و تهویه هوا نیز باید مورد توجه قرار گیرند. در کل بهترین مکان نگهداری از استند فضای کنار پنجره است. اگر استند شما برای نگهداری گیاهان آپارتمانی کم نور استفاده می شود هیچ نگرانی در مورد مکان قرارگیری آن نداشته باشید.

از مکان های متداول دیگری که می توانید استندها را در آن قرار دهید می توان در گوشه خانه، کنار تخت، کنار تلویزیون، راهروها و با توجه به مبلمان خانه خود با توجه به اندازه و فضای قابل استفاده بین مبل ها استفاده کرد. همچنین می توانید گلدان های تزئینی و نفیس خود را با استند مدیریت کنید.

با استفاده از پایه گلدان( استند گلدان )به راحتی می توانید قناسی های خانه را پر کنید و بر جذابیت فضا بیفزائید.

آشنایی با انواع پایه گلدان( استند ها )

در این قسمت از مطلب با انواع استندها آشنا میشویم تا بتوانید متناسب با نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید. البته پیشنهاد ما این است که این وسیله تزئینی را با سایر عناصر تزئینی که در خانه دارید ست کنید و یا بر اساس آنها انتخاب کنید.

استند گلدان چوبی

با توجه به اینکه وجود وسایل دکوراتیو چوبی در منزل باعث ایجاد بافتی گرم می شوند و ترکیب گل و گیاهان با وسایل چوبی فضایی طبیعی ایجاد می کند می تواند انتخابی عالی باشد. گفتنی است قیمت این مدل با توجه به چوبی که در ساخت از آن استفاده می کنند متغییر است.

Sidos plastic vase گلدان پلاستیکی سیدوس
پایه گلدان فلزی سیدوسSidoos metal pot base

استند نردبانی

از جمله دلایل محبوبیت این مدل استند فضای کمی است که اشغال می کند آن هم به دلیل طراحی نردبانی شکل آن است، همچنین به اندازه کافی جا برای گلدان ها وجود دارد که می توان به راحتی چیدمانی متفاوت ایجاد کرد.

استند گلدان
Metal pot base
استند گلدان Metal pot base

استند گلدان فلزی

استند فلزی به دلیل مقاوت خاص آن و همچنین فلز ضد زنگی که در تولیدش استفاده می کنند مورد پسند عامه مردم است. انواع مختلفی از طرح ها را می توانید در این نوع استند مشاهده نمایید. کیفیت بسیار بالای استند فلزی موجب شده است که در هر مکانی بتوان به استفاده از آن آورد.

استند پایه هندسی

به دلیل طراحی هندسه ی که در ابعاد و اشکال مختلفی ساخته می شوند زیبایی خاصی داشته و مناسب دکوراسیون های مدرن است.

استند گلدان
Metal pot base
استند گلدان Metal pot base

استند دیواری

این مدل استند بیشتر برای افرادی که کمبود فضا دارند قابل استفاده است. زیبا، منظم، کاربردی، از مزایای این مدل استند است، که می تواند به خرید بهترین استند گلدان شما تبدیل شود.

استند گلدان
Metal pot base
استند گلدان Metal pot base

استند پازلی

این مدل استند از طبقه هایی تشکیل شده که ترکیبی همانند پازل دارند البته که فضای زیادی را اشغال می کند و مناسب ترین گزینه برای چیدمان گل های بلند است.

استند گلدان Metal pot base
استند گلدان Metal pot base

 

دراین مبحث به نکات خریدپایه گلدان می پردازیم چراکه استند گلدان یکی از وسایل دکوراتیو خانه است که گاهی آنقدر غرق زیبایی این وسیله می شویم که یادمان می رود نکاتی فنی در این خرید وجود دارد که اگر به آن توجه نکنید ممکن است به زیبایی آن لطمه بزند.

مقاومت پایه گلدان: با توجه به اینکه قصد خرید و جایگذاری استند دقیقا کجای خانه است باید به همان اندازه به مقاومت استند توجه کنید. مثلا اگر می خواهید برای بالکن استند بخرید باید جنس آن ضد زنگ باشد و تغییر رنگ ندهد.

جابجایی آسان پایه گلدان : باید استند شما این قابلیت را داشته باشد که به راحتی حمل شود همچنین در صورت تغییر دکوراسیون بتوان آن را جابجا کرد، استند چرخ دار مناسب این موقعیت است البته ممکن است به راحتی این نوع پیدا نشود که می توانید سفارش ساختش را بدهید.

Sidoos metal pot base
Sidoos metal pot base

نصب آسان استند : توجه داشته باشید مخصوصا در خرید های اینترنتی که سر هم کردن آنها راحت و جای پیچ ها تراز باشد و به خوبی جفت و بست داده شوند.

ایستایی کاملایه گلدان : استندی را انتخاب کنید که ایستایی محکم و تظمینی داشته باشد تا از لق شدن آن جلوگیری شود و به گلدان هایتان آسیبی نرسد.

استحکام پایه گلدان: با توجه به وزن گلدان ها استندی مقاوم بخرید چراکه استفاده بیش از توان استند می تواند هم به استند و هم به گلدان ها آسیب بزند، تحمل وزن استند در مشخصات محصول ذکر می شود، ما نیز در این محصولاتی را آماده کرده ایم که این ویژگی ها را تا حد امکان پوشش می دهد.

استند گلدان Metal pot base
استند گلدان Metal pot base

چند پیشنهاد برای انتخاب و خرید بهترین استند گلدان

ما در قسمت پایانی مقاله با ذکر چندین مورد پیشنهادی به شما کمک می کنیم بلکه بتواند بهترین خرید خود را به درستی انجام دهید.

  1. استندهای دیواری برای گلدان های کوچک زیبایی بیشتری دارند.
  2. در خرید استند چوبی دقت کنید ضد آب باشد تا باعث خرابی آن نشود.
  3. انتخاب استندهای نردبانی برای دکوراسیون های مدرن بسیار مناسب هستند.
  4. استندهای نردبانی و مرتفع برای گل و گیاهان با برگ های کشیده مناسب هستند.
  5. اگر گل های شما رشد ارتفاعی شان زیاد است بهتر است استند کم ارتفاع تهیه کنید.
  6. عرض و طول استند را متفاوت انتخاب کنید چراکه گل ها به روش های مختلفی رشد می کنند.
  7. استفاده از استندهای آویز و دیواری برای فضاهای کوچک و منازل کم جا مناسب ترین گزینه است.
  8. معمولا در کنار تلویزیون و مبل از استندهای پایه کوتاه با گلدان های سرامیکی که زیبایی بی نظیری دارد، استفاده می کنند.
  9. پایه گلدان هایی که قابلیت نصب لامپ رشد را دارا هستند مناسب برای فضاهایی که نورگیر ندارند و نور کافی به گل ها نمی رسد مناسب است.
  10. با توجه به تعداد گلدان هایی که دارید استند مناسبی را انتخاب کنید، استند بزرگ برای تعداد گلدان های کوچک باعث شلختگی و زشت شدن فضا می شود.

 

نتیجه گیری

امیدوارم توانسته باشم راهنمایی مناسبی برای انتخاب یک پایه گلدان مناسب محل مورد نظرتان داشته باشم.

برای خرید بهتر استند گلدان باکیفیت بهتر است حتما خرید خود را از تولید کنندگان معتبر انجام دهید چرا که علاوه بر عرضه محصولاتی که کیفیت بسیار بالایی دارند قیمت های متعارفی را نیز برای استندهای خود در نظر می گیرند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار

قیمت استند گل و گلدان چند است؟

قیمت انواع استند گل از حدود70 هزار تومان تا 1میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون ظاهر، جنس استند (چوبی، فلزی)، وزن و ابعاد، کیفیت ساخت و نوع طراحی، تعداد طبقات و … بستگی دارد.

کاربرد استند گلدان چیست؟

پایه گلدان یااستند گلدان به سازه فلزی یا چوبی یک یا چند طبقه گفته می شود که برای قرار دادن گلدان کاربرد دارد. در واقع استند را می توان نوعی ویترین بدون شیشه برای نگهداری گل و گیاه در نظر گرفت که علاوه بر جنبه کاربردی، تاثیر بسزایی در زیبایی فضا دارد.

 

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868