Plants and feng shui and 7 plants suitable for feng shui
گیاهان وفنگ شویی و7گیاه مناسب فنگ شویی
در فلسفه فنگ شویی بیان میشود، فنگ شویی عملی است که سعی می‌کند بین فضاهای زندگی و محیط کار ما با عناصر طبیعت، تعادل برقرار کند. در فرهنگ آسیایی بخصوص فرهنگ چینی، این فلسفه، « فلسفه تائو » نامیده می‌شود.
تائو به معنای «راه» است. تائوئیسم راه طبیعت است و تمام اصول اساسی فنگ شویی منعکس‌کننده طبیعت هستند.

یکی از مهم ترین نیازهای بشر,نیاز به آرامش است.آرامش را میتوان از طرق متفاوتی بدست آورد.

تا حالا به این فکر کردید که چگونه میتوان حداکثر آرامش را در منزل ومحیط کار برقرار نمود؟

آیا به این اندیشیده اید که چگونه میتواحداکثر انرژی مثبت را دریافت نمود؟

استفاده از گل ها وگیاهان آپارتمانی سبب ایجاد فضایی زیبا ودلنشین ودر نتیجه آرامش بخش میگردد.

اگر تمایل به یافتن پاسخ سؤال‌ های فوق دارید و شخصی هستید که در جستجوی آرامش می‌ باشید، لطفا این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مطلب به بررسی یک هنر مهم به نام هنر فنگ‌ شویی و پس از آن به معرفی گیاهان مناسب برای فنگ‌شویی پرداخته خواهد شد.

علم فنگ‌ شویی چیست و چه کاربردی دارد؟

واژه فنگ‌ شویی در لغت به معنای آب و باد است و علم فنگ‌ شویی هنر باستانی شرقی مربوط به کشور چین است. هنر فنگ‌ شویی به قرار دادن درست وسایل در منزل و محل کار اشاره داد. هر چه ارتباط بین انسان و محیط اطراف او از هماهنگی بیشتری برخور دار باشد، او از زندگی و موفقیت بهتری برخوردار خواهد بود و در حقیقت هدف هنر فنگ‌ شویی همین است.

به عبارت دیگر هنر و علم فنگ‌ شویی به دنبال این است که دکوراسیون ساختمان‌ های مسکونی، تجاری، کاری و… ارتباط مناسبی با اشیاء به‌ کار رفته در آن محیط داشته باشد به طوری که بیشترین تأثیر را بر سلامتی، شادابی و موفقیت افراد داشته باشد.گیاه آگلونما یکی از گیاهانی ست  که می توانید برای زیبا کردن دکوراسیون منزل خود با استفاده از این علم خریداری کنید.

هنر فنگ‌شویی در چینش گیاهان

تقریباً در هر منزل و هر محیط کاری، تعدادی از گل و گیاهان وجود دارند که باعث طراوت بخشیدن و زیبایی به محیط می ‌شوند. شاید برایتان جالب‌ توجه باشد که بدانید اگر گیاهان بر اساس اصول فنگ‌ شویی در محیط چینش بشوند، باعث ایجاد انرژی مثبت بسیار زیاد خواهند شد. تجربه ثابت کرده است که اگر گیاهان به‌ درستی چینش شوند، تأثیر قابل‌ توجهی بر ایجاد حس خوب در زندگی افراد خواهند گذاشت.

هیچ گیاهی به طور ذاتی بد نیست و همه آن‌ ها برای افراد و محیط مفید هستند، از آن جایی که هنر فنگ‌ شویی به انرژی مرتبط است، پس این هنر در چینش گیاهان به دریافت انرژی حداکثری از آن‌ ها مرتبط می‌ شود. هدف از بخش بعدی، معرفی گیاهان مناسب برای فنگ‌ شویی است که با چینش مناسب آن‌ ها که هماهنگی حداکثری را با محیط داشته باشند، بتوان حداکثر انرژی مثبت را دریافت کرد.

 گیاهان مناسب برای فنگ‌شویی

گیاهان با انرژی ذاتی که دارند، چنان چه بر طبق اصول فنگ‌ شویی در محل‌ های مناسب خود قرار بگیرند، تأثیر قابل‌ توجهی بر احساس خوب، موفقیت و شادابی افراد دارند. علاوه بر این، بعضی از گیاهان هستند که تأثیرشان بر ایجاد افزایش انرژی از سایر گیاهان بیشتر است و به بیان دیگر از گیاهان مناسب برای فنگ‌ شویی محسوب می‌ شوند.

در ادامه به معرفی برخی از آن‌ ها پرداخته خواهد شد.

 

گیاهان وفنگ شویی و7گیاه مناسب فنگ شویی
Plants and feng shui and 7 plants suitable for feng shui

گیاه لی‌لی

اولین گیاه که از جمله گیاهان مناسب برای فنگ‌شویی محسوب می ‌گردد، گیاه یا گل لی‌لی است. این گیاه از قابلیت ویژه‌ای برخوردار است، گیاه لی‌لی باعث از بین بردن آلاینده‌ های محیطی شده و پاک‌ سازی محیط را به ارمغان می ‌آورد.

این گیاه یکی از گیاهان تتصویه کننده هوا می باشد. این گیاه را می ‌توانید هر 14 روز یکبار آبیاری کنید. یکی دیگر از خصوصیات مثبت گل لی‌لی این است کهمی‌ توان آن را  در محیط‌ های آپارتمانی استفاده کرد.

jade plantگیاه یشم
فنگشویی
jade plant

گیاه یشم

از گیاه یا گل یشم ,به عنوان مهم‌ ترین گیاه در فنگ‌ شویی نام می ‌برند. متخصصان فنگ‌ شویی معتقد هستند که این گیاه برای جذب ثروت مناسب است. اگر به برگ‌ های گل یشم نگاهی بیندازید، آن‌ ها را شبیه سکه می ‌یابید و سکه را نماد ثروت می ‌دانند.

کسانی که در زمینه فنگ‌ شویی از تجربه خوبی برخوردار هستند معتقدند که این گیاه بهتر است در حوزه ثروت قرار بگیرد و هر چقدر از آن در محیط موجود باشد، اشکالی ندارد.

 

money tree
money tree

درخت پول

یکی دیگر از گیاهان مناسب برای فنگشویی,درخت پول یا پاچیرا نام دارد. همان‌ طور که از نام این درخت پیداست، علاوه بر آنکه می ‌تواند باعث ایجاد ثروت شود، می ‌تواند فراهم‌ کننده و جذب‌ کننده خوشبختی نیز بشود. اگر به دنبال این هستید که خوشبختی و ثروت را با یکدیگر داشته باشید حتماً از درخت پول در محیط زندگی و کاری خود استفاده کنید.

 

chrysanthemumگل داوودی
فنگشویی
chrysanthemum

گل داوودی

چهارمین گیاه از خانواده گیاهان مناسب برای فنگ‌ شویی، گل داوودی است. این گل، نمادی برای داشتن یک زندگی راحت و آسوده و نمادی برای ایجاد تعادل محسوب می‌ شود. استفاده از این گل باعث ایجاد یک انرژی بسیار قوی شده که جذب انرژی مثبت به محیط خانه از دیگر فواید آن است.

گیاه سرخسfern plant

fern plant

گیاه سرخس

سرخس یکی از بهترین گیاهان برای فضای فنگ شویی است که نگهداری آن نیاز به مداومت و آبیاری زیاد ندارد. میتوانید آن را در خانه نگهداری کرده و حتی در سفر به مدت طولانی خودتان را برای دیدن جاهای دیگر از خانه ترک کنید.

این گیاه هم بدون خراب شدن پس از بازگشت از سفر، و این که شما از انرژی مثبت آن بهره ببرید. سرخس یکی از گیاهانی است که در تمام اقلیم‌ها رشد می‌کند و با هر آب و هوایی سازگار است. به خاطر این خاصیت، سرخس به عنوان یک گیاه خاص و مناسب برای فضای فنگ شویی به حساب می‌آید.

Censoria plant
Censoria plant

گیاه سانسوریا

به گیاه سانسوریا گیاه مار هم گفته میشود. این گل از برگ‌ های بلندی برخور دار بوده و به همین دلیل است که به آن گیاه مار می ‌گویند. این گیاه فواید بسیاری دارد که مهم‌ ترین آن‌ ها، تولید یون منفی و از بین بردن یون مثبت است. یون‌ های منفی باعث می ‌شوند تا آلودگی‌ های موجود در محیط از بین رفته و هوای محیط سالم بشود. سانسوریا همانند گل لی‌لی احتیاجی به آبیاری زیاد نداشته و یکی از گیاهان مقاوم به کم آبی ست.

 

narcissus flowerگل نرگس , فنگشویی
narcissus flower

گل نرگس

کسانی که در هنر فنگ‌ شویی تجربه دارند، معتقد هستند که گل نرگس از جمله گیاهان مناسب برای فنگ‌ شویی محسوب می ‌شود. این افراد معتقد هستند که انرژی ایجاد شده توسط این گل، شکوفایی در شغل و بروز استعداد ها و توانایی‌ های افراد را به همراه خواهد داشت. گل نرگس در دو رنگ سفید و زرد در فنگ‌ شویی مورد استفاده قرار می ‌گیرد که رنگ سفید آن کاربرد بیشتری دارد.

bamboo
bamboo

گیاه بامبو

از بهترین گیاهان مناسب برای فنگ‌ شویی، گیاه بامبو است. بامبو که گیاهی زیبا و پرطرفدار محسوب می ‌شود، به‌ خوبی این قابلیت را دارد تا اهداف شما را به منزل منتقل کند. این گیاه به مراقبت زیادی احتیاج دارد و لازم است هر یک روز یکبار به تعویض آب گلدان مبادرت بورزید. افراد متخصص در زمینه فنگ‌ شویی معتقد هستند اگر از این گیاه به‌خوبی مراقبت نشود، انرژی مثبتی که از بامبو تولید می ‌شود، قطع خواهد شد.

orchid plant
orchid plant

گیاه ارکیده

ارکیده یکی از زیباترین گل‌هایی است که در سراسر جهان شناخته شده‌است و در رنگ‌های متعددی موجود است؛ از جمله رنگ‌های صورتی، سفید، زرد و بنفش که هرکدام به گونه‌ای خاص، زیبایی خود را به نمایش می‌گذارند.

کلام پایانی

در این مطلب به بررسی و کارایی هنر فنگ‌ شویی پرداخته شد و همان‌ طور که ملاحظه کردید در صورت رعایت اصول فنگ‌ شویی، علاوه بر دریافت احساسات مثبت، موفقیت‌ های زیادی برایتان رقم خواهد خورد. همچنین با 7 مورد از گیاهان مناسب برای فنگ‌ شویی آشنا شدید که هرکدام از آن‌ها می‌ تواند در خوب بودن حالتان تأثیر زیادی داشته باشند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. وتوانسته باشید درمورد گیاهانی که برای زیبا سازی منازل بیشتر استفاده می شوند اطلاعات مفیدی کسب کنید.

 

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868