The most beautiful spring flowers زیباترین گل های بهاری
گلدان پلاستیکی سیدوس(بیش از130نوع)

گلدان پلاستیکی

در آپارتمان‌ ها که حیاط وجود ندارد بهترین انتخاب برای نگهداری از گل ها و گیاهان، گلدان می باشد. این گلدان‌ ها نمونه‌های مختلفی دارند، انتخاب گلدان مناسب برای هر گیاه یکی از اصل های نگهداری گیاهان می باشد. یکی از بهترین آنها که هم زیبا و هم مقاوم می باشد گلدان پلاستیکی ست

 

Sidoos plastic vase گلدان پلاستیکی سیدوس
گلدان پلاستیکی سیدوس

. این گلدان ‌ها در مدل‌ های گرد و مربع و مستطیل تولید می شوند و همواره رنگ‌ بندی متنوعی هم دارند به همین دلیل میتوانند به خانه های ما رنگ و لعاب تازه و شادی ببخشند و می توان متناسب با محیط و سلیقه خود مدل و سایز و رنگ را انتخاب کرد.

Sidoos plastic vase گلدان پلاستیکی سیدوس
گلدان پلاستیکی سیدوس

 گلدان پلاستیکی سیدوس

 گلدان پلاستیکی سیدوس با توجه به مواد اولیه به کار رفته در تولید آن متفاوت است. هر چه مواد با کیفیت تر باشد سبب افزایش دوام و ماندگاری گلدان پلاستیکی می شود. یکی از دلایل مجبوبیت گلدان پلاستیکی نسبت به سایر گلدان ها قیمت پایین و مناسب آنها و در عین حال کیفیت بالای آنها است.

Sidoos plastic vase گلدان پلاستیکی سیدوس
گلدان پلاستیکی سیدوس

 

خرید گلدان پلاستیکی سیدوس

در صورتی که قصد خرید گلدان پلاستیکی سیدوس را دارید باید به اندازه گیاه خود توجه کنید. این گلدان ها در اندازه و سایز های مختلف، کوچک و بزرگ هستند که میتوانید با توجه به گیاه خود آنها را تهیه کنید. در صورتی که گلدان موردنظر شما کوچک باشد باعث از بین رفتن گیاه شما می شود و بر عکس در صورتی که گلدان پلاستیکی انتخابی شما زیاد بزرگ باشد در هنگام جابه جایی ممکن است به مشکل بر بخورید.

گلدان پلاستیکی  سیدوس مدل های متنوعی دارد مانند گلدان های ساده ، گلدان آویز که معمولا برای گیاهان رونده بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند و گلدان های نرده ای که بر روی نرده ها قرار میگیرند.

Sidoos plastic vase گلدان پلاستیکی سیدوس
Sidoos plastic vase
گلدان پلاستیکی سیدوس

مزایای گلدان پلاستیکی سیدوس

این گلدان علاوه بر تنوع و زیبایی که دارد دارای مزایای زیادی می باشد که در ادامه به برسی هر کدام پرداخته ایم.

مقاوم در برابر ضربه: از مهم ترین مزایای این گلدان مقاوم بودن در برابر ضربه است. گلدان های پلاستیکی به راحتی دچار شکستگی نمیشوند شما میتوانید از گلدان های پلاستیکی چندین سال بدون هیچ آسیبی استفاده کنید.

در صورتی که در منزل خود کودک خردسال دارید یا گلدان در ارتفاع زیاد از سطح زمین قرار دارد بهتر است که از گلدان پلاستیکی استفاده کنید. همچنین بهتر است در زمان خرید گلدان پلاستیکی سیدوس ، گلدانی را انتخاب کنید که در تولید آن از مواد اولیه مرغوب به کار رفته باشد.

نیاز کمتر گیاه به آب: گلدان پلاستیکی به خاطر جلوگیری تبخیر آب از بدنه خاک را برای مدت زمان طولاتی تری خیس نگه می دارند. گیاهان در گلدان پلاستیکی دو برابر بیشتر رطوبت را حفظ می کنند. از این رو باید مقدار آبی که به گل میدهیم در این گلدان ها کمتر باشد تا گیاه دچار پوسیدگی نشود. این گلدان ها برای گیاهانی که دوست دار خاک مرطوب هستند بهترین عملکرد را دارد زیر در این گلدان ها خاک سریع خشک نمیشود.

Sidoos plastic vase (more than 130 types)گلدان پلاستیکی سیدوس(بیش از130نوع)
گلدان پلاستیکی سیدوس

پلاستیک یک ماده متخلخل نیست بنابراین حرکت هوا در طرفین آن اتفاق نمی افتد. خاک در گلدان پلاستیکی برای مدت زمان بیشتری مرطوب می ماند و آب بیشتری در ناحیه ریشه گیاه باقی می ماند. اگر شما جزء آن افرادی هستید که زمان کافی برای آبیاری گیاهان ندارید و یا زیاد به سفر میروید گلدان پلاستیکی برای گیاهان شما مناسب است.

اما اگر گیاهی که در گلدان پلاستیکی می کاریم نیاز کمی به آب داشته باشد به زودی در این نوع گلدان ها آسیب می بینند و دچار پوسیدگی می شود. پس بهتر است برای کاشت گیاهان با نیاز آبی زیاد از این گلدان ها استغفاده کنید و از کاشت گیاه با نیاز آبی کم در گلدان پلاستیکی بپرهیزید.

ظاهر زیبا: گلدان پلاستیکی دارای تنوع مختلف در طرح هستند. همچنین گلدان پلاستیکی ها در رنگ های مختلفی تولید می شوند. شما هر رنگی از گلدان ها را که بخواهید میتوانید در گلدان های پلاستیکی مشاهده کنید و با دکوراسیون منزل خود وقف دهید. نکته ای که باید بدانید این است که قیمت گلدان پلاستیکی  های رنگی ممکن است مقداری بیشتر باشد.

Sidoos plastic vase (more than 130 types)گلدان پلاستیکی سیدوس(بیش از130نوع)
گلدان پلاستیکی سیدوس

پاکسازی راحت تر: خاک گلدان به بدنه  گلدان پلاستیکی جذب نمی شود. به همین دلیل در زمانی که قصد کردید گیاهان را از یک گلدان به گلدان دیگر منتقل کنید به راحتی می توانید با تکاندن و گرفتن آب داخل گلدان پلاستیکی تمیز می شود.

زهکشی مناسب: یکی دیکر از نکات در انتخاب و خرید گلدان پلاستیکی وجود دارد زهکشی مناسب است. وجود سوراخ هایی در کف گلدان برای حفظ سلامت ریشه گیاهان از واجبات انتخاب گلدان است. حتی اگر گلدان شما حفره ای برای زهکشی نداشت شما به راحتی میتوانید کف گلدان سوراخ کنید و یا به تعداد سوراخ ها اضافه کنید.

وزن گلدان: یکی از مزیت های گلدان پلاستیکی سبکی آن ها است این قابلیت باعث میشود شما بتوانید به راحتی گلدان خود را جابه جا کنید. حتی اگر از گلدان پلاستیکی با سایز خیلی بزرگتر نیز استفاده کنید نسبت به دیگر گلدان ها وزن کم تری دارند.

اما از طرفی به دلیل سبک بودن در معرض افتادن هستند اگر این گلدان ها در لبه ها قرار گیرند در معرض باد شدید و یا برخورد سریع واژگون می شوند. پس بهتر است گلدان پلاستیکی را در لبه قرار ندهید و یا با کاشت گل های بزرگ تر گلدان را سنگین کنید که واژگون نشود.

 

Sidoos plastic vase (more than 130 types)گلدان پلاستیکی سیدوس(بیش از130نوع)
گلدان پلاستیکی سیدوس

تولید گلدان پلاستیکی

تولید گلدان پلاستیکی نیاز به طی کردن مراحل مخصوص و مواد خام دارد، از فرآیند های تولید این نمونه گلدان‌ ها می توان گفت که ابتدا باید مواد مصرفی مورد نیاز برای تولید گلدان پلاستیکی را تهیه کرد، آنها را حرارت دهی نمود تا ذوب شوند و سپس مواد ذوب شده را درون قالب‌ ها قرار داد تا شکل بگیرند و سپس مواد شکل گرفته را در دستگاه خشک ­کن قرار داد تا خشک و خنک شوند و پس از جداسازی شکل خود را از دست ندهند.

قابل ذکر است که پس از آماده شدن، این گلدان هارا از نظر کیفیت و کارایی مورد بررسی قرار می دهند و سپس آنها را وارد بازار ها می نمایند تا در اختیار شما قرار بگیرند.

تولید گلدان پلاستیکی سیدوس با بهترین مواد خام مصرفی و با کمک پیشرفته ترین دستگاه‌ ها انجام می شود از این رو مرغوبیت زیادی دارند. قالب‌ هایی که برای تولید این گلدان­ پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد با اشکال مختلف هستند و کیفیت و مقاومت بسیار بالایی دارند.

گلدان های پلاستیکی سیدوس اگر در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار بگیرند تغییر شکل نمی دهند و رنگ آنها عوض نمی شود چراکه دارای آنتی یووی هستند.

این گلدان ها از ریشه گیاهان در برابر تغییرات دمایی محافظت می کنند و نمی گذارند ریشه در برابر سرما و گرما آسیب ببیند.

معایب گلدان پلاستیکی:

گلدان پلاستیکی می تواند به مرور زمان شکننده شود. خصوصا اگر گلدان در معرض سرما قرار بگیرد. همچنین اشعه ماوراء بنفش نیز می تواند سبب شکننده شدن گلدان پلاستیکی شود.

Sidoos plastic vase (more than 130 types)گلدان پلاستیکی سیدوس(بیش از130نوع)
گلدان پلاستیکی سیدوس

تمیز بودن گلدان و تاثیر در جلو گیری از هجوم آفت به گیاه :

پاکیزگی و نظافت گلدان بعد از انتخاب آن، یک عامل بسیار مهم است که باید به آن توجه داشته باشید. پاکیره نگهداشتن گلدان، تأثیر قابل توجهی در جلوگیری از حمله آفات و بیماری‌ ها دارد.

همچنین، اگر قصد دارید از گلدانی قدیمی مجددا استفاده کنید، بسیار حائز اهمیت است که اطراف و درون آن را به طور کامل و دقیق تمیز کنید.

از گلدان پلاستیکی در کجا می توانیم استفاده کنیم؟

در ادامه مکان هایی که بیشتر در آنها از گلدان پلاستیکی استفاده می شود را  به شما معرفی خواهیم کرد.

استفاده از گلدان های پلاستیکی در هتل ها

Sidoos plastic vase (more than 130 types)گلدان پلاستیکی سیدوس(بیش از130نوع)
گلدان پلاستیکی سیدوس

در هتل های لوکس و شیک، به طور متداول از گلدان پلاستیکی با طرح ها و رنگ های زیبا و متنوع استفاده می شود. اما باید بدانید که بسیاری از این گلدان ها از جنس پلاستیک ساخته شده اند، تا بتوانند به راحتی جابجا شوند و دکوراسیون هتل تغییر یابد. به همین دلیل، صاحبان هتل ها از گلدان های پلاستیکی سیدوس استفاده می کنند.

استفاده از گلدان پلاستیکی در مناظر شهری

حتماً شما هم در بسیاری از پارک‌ها و فضاهای تفریحی مشاهده کردی که از گلدان‌های پلاستیکی سیدوس  برای گل‌ها استفاده شده.

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

آدرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

اشتراک گذاری