30 flowers suitable for plastic pots or gardens Plastic pot گلدان پلاستیکی
20گل مناسب گلدان پلاستیکی یا باغچه

گلدان پر گل‌ (‌Flower) نماد زندگی، امید، زیبایی، عشق، نشاط و رشد است. اگر دوست دار طبیعت و گلدان پلاستیکی پرگل‌ هستید، از لیست ۳۰۱ گل که ما برایتان تهیه کرده‌ایم، در گسترش آن‌ها پیش‌قدم شوید! اگر به دنبال گل‌ های متنوع برای گلدان پلاستیکی یا سرامیکی در باغ و باغچه هستید و یا دوست دارید آن‌ها را در پاسیو و تراس یا به عنوان گل آپارتمانی درگلدان پلاستیکی یا سرامیکی داخل خانه نگهداری کنید، تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

معرفی انواع گل مناسب برای باغچه و نگهداری در آپارتمان ودر گلدان پلاستیکی یا سرامیک

با لیست ۳۰۱ گل در گلدان پلاستیکی یا سرامیکی ویا باغ وباغچه، انتخاب گل مناسب سلیقه شما، که می‌تواند گُل شاخه‌ بریده در گلدان و یا بوته‌ای زیبا در گلدان پلاستیکی یا سرامیکی وحیاط خانه شما باشد، دیگر کار چالش برانگیزی نیست. شما در این متن با نام و خصوصیات مهم گُل‌ های معروف و پرطرفدار دنیا به همراه عکس، آشنا خواهید شد. در نظر گرفتن بهترین گُل متناسب با شرایط آب و هوایی و فضای مورد نیاز برای پرورش، شامل موارد مهمی است که ما در حین معرفی گل‌ ها به آن می‌پردزایم.

https://sidoos.ir/
https://sidoos.ir/

فرقی نمی‌کند که به دنبال بوته‌ی گُل برای فضای خالی باغ‌تان هستید و یا شاخه گل برای گُل آرایی میزتان بخواهید، ویا اینکه زیباترین گل آپارتمانی برای گلدان پلاستیکی یا سرامیکی ,شما بهترین مدل را در این متن خواهید یافت.

در این مطلب برای اینکه با اشتیاق همه اطلاعات رو بتونید بخاطر بسپارید 20مورد از 301گل مورد نظر رو مطرح میکنیم. 

ودر هر مطلب به تعدادی از این 301 گل میپردازیم.

۱٫ رز وحشی/بومادران (Achillea Desert Eve Deep Rose)

نام علمی: (Yarrow)

بومادران که بنام گل رز صحرایی نیز خوانده می‌شود، جزئی از مجموعه گیاهان وحشی (Desert Eve) است؛ گُل بوماداران یک گیاه چند ساله، با شاخ و برگ‌های درخشان (خوراکی) و خوشه‌های پهن از گُل‌های رز صورتی روشن است.

در اواخر بهار زمان شکوفایی گل بومادران است و باغ شما را شکوفه‌ باران می‌کند.  رز وحشی، معطر است و مرکز زرد رنگ کرکی شکل دارد. فقط اینکه حواستان باشد برای گربه‌ها سمی هستند. اما اگر دلتان می‌خواهد پروانه‌ها به باغ‌تان زیاد سر بزنند، بومادران بکارید، پروانه‌ها عاشق این گیاه هستند.

گل بومادران مصرف دارویی فراوانی دارد و شما می‌توانید برگ‌های آن را به عنوان چاشنی در سالاد خود استفاده کنید.

رز وحشی/بومادران (Achillea Desert Eve Deep Rose)نام علمی: (Yarrow)
رز وحشی/بومادران

۲٫ گل دیزی آفریقایی (African Daisy)

نام علمی: (Osteospermum)

گیاه دیزی آفریقایی (شبیه گل ژربرا)، برای هر کسی که دوست دارد باغچه‌اش در طول تابستان تا پاییز پر از شکوفه‌های درخشان و زیبا باشد، انتخاب درجه یکی است. در طبیعت بیش از ۷۰ گونه دیزی آفریقایی و در لیست انجمن باغبانی رویال حدود ۹۰۰ گونه پرورش یافته از گیاه دیزی موجود است.

گلبرگ‌های گل دیزی آفریقایی دقیقا مثل گل ژربرا، اطراف مرکز آن قرار گرفته‌اند و هر شاخه یک گُل را نگهداری می‌کند. گلبرگ‌های برخی از گونه‌ها دارای رنگ‌ها متنوع و خیره کننده‌ای هستند. بیشتر گلبرگ‌ها مسطح هستند و اما برخی از آنها مثل (Osteospermum Sunny Philip) گلبرگ های قاشقی شکل تولید می کنند.

گُل دیزی آفریقایی بسته به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و امکان پرورش گونه‌ی مورد نظر، می‌توانند یک ساله یا چند ساله باشند. ومناسب گلدان پلاستیکی ویا سفالی نیز می باشد.

گل دیزی آفریقایی (African Daisy)نام علمی: (Osteospermum)
گل دیزی آفریقایی

۳٫ زنبق آفریقایی (African Lily)

نام علمی: (Agapanthus Africanus)

اگرچه که زنبق آفریقایی، فقط بومی آفریقای جنوبی است، اما با نام‌های مثل گُل ستاره بیت الحم (Star of Bethlehem) یا گُل سوسن نیل (lily of the Nile) نیز خوانده می‌شود. گیاه زنبق آفریقایی یک گیاه همیشه سبز است که ارتفاع آن به یک متر می‌رسد. ساقه‌های ایستاده و محکمی برای نمایش شکوفه‌های آبی، یاسی و سفید رنگ دارد.

گل زنبق آفریقایی عاشق رطوبت است، بنابراین باغچه‌های ساحلی و ویلاهای نزدیک دریا فضای مناسبی برای پرورش این گُل است.

زنبق آفریقایی (African Lily)نام علمی: (Agapanthus Africanus)
زنبق آفریقایی

۴٫ گل همیشه بهار آفریقایی (African Marigold)

نام علمی: (Tagetes erecta)

گل همیشه بهار آفریقایی که بنام  گُل همیشه بهار بزرگ (Big Marigold) نیز خوانده می‌شود، بوته‌‌ای یکساله است که به دلیل رویش گل‌های دوتایی بزرگ، خیلی تماشایی و ارزشمند است. اندازه هر گُل همیشه بهار آفریقایی حدود ۵ تا ۱۰ سانتی متر است و در رنگ‌های نارنجی، سفید و زرد خودنمایی می‌کنند.

گیاه همیشه بهار آفریقایی، گلدهی طولانی دارد. تقریبا از اوایل تابستان تا اولین یخبندان با گل‌هایش باغ شما را رنگارنگ نگه می‌دارد. درضمن، برای گلدهی به کمک کمی نیاز دارد و شما را به دردسر نمی‌اندازد.

گل همیشه بهار آفریقایی نگهداری آسانی دارد و برای تزئین اطراف تخت در باغ، حاشیه‌ها و گلدان‌های پاسیو ایده‌آل هستند.

گل همیشه بهار آفریقایی (African Marigold)نام علمی: (Tagetes erecta)
گل همیشه بهار آفریقایی

۵٫ بنفشه آفریقایی (African Violet)

نام علمی: (Streptocarpus Saintpaulia)

گل بنفشه آفریقایی یکی ازمحبوب ترین گل های آپارتمانی گلدار است که اغلب در گلدان پلاستیکی یا سرامیکی در خانه جلوه گری میکند. بیشتر گونه‌های گُل بنفشه آفریقایی در دل طبیعت، زیر پوشش گیاهان دیگر، زندگی می‌کنند. به همین دلیل، آن‌ها به دما و نور متوسطی نیاز دارند تا بتوانند در داخل خانه دوام بیاورند.

گُل بنفشه آفریقایی با گلبرگ‌های پرزدار و حاشیه‌دارش تقریبا در هر رنگی خودنمایی می‌کند. اگر در نور روشن و مطمئنی باشند که آن‌ها را آزار ندهد، تقریبا هر روز شکوفه دارند! شاخ و برگ‌های سبز یا رنگارنگ با بافتی ضخیم از ویژگی‌های گُل بنفشه آفریقایی است.

گل بنفشه آفریقایی گیاهی حساس است، آن به به نور غیر مستقیم و احتیاط در هنگام آبیاری (بدون اینکه آب روی گلبرگ‌هایش بریزد) نیاز دارد.

بنفشه آفریقایی (African Violet)نام علمی: (Streptocarpus Saintpaulia)
بنفشه آفریقایی

 

۶٫ گیاه آلپنروز (Alpenrose)

نام علمی: (Rhododendron Ferrugineum)

گل آلپنروز درختچه‌ای همیشه سبز با ساقه‌های برافراشته و ایستاده و برگ‌های سبز تیره و براق است که در دسته‌ی گُل‌های خوشه‌ای صورتی تا زرشکی قرار می‌گیرد. این گیاه فوق‌العاده زیبا در اوایل تابستان گُل می‌دهد و بصورت خوشه‌ای، بر روی ساقه‌ی راست و کشیده، رشد می‌کند.  آلپنروز می‌تواند تا ارتفاع یک متر و نیم رشد کند.

گُل آلپنروز برعکس بنفشه آفریقایی، آفتاب کامل را به نیمه سایه ترجیح می‌دهد، بنابراین می‌تواند در تابستان‌ها حسابی شما را به وجد آورد.

گیاه آلپنروز (Alpenrose)نام علمی: (Rhododendron Ferrugineum)
گیاه آلپنروز

۷٫ گل آماریلیس (Amaryllis)

نام علمی: (Hippeastrum)

گل آماریلیس، گیاهی از خانواده گُل نرگس است. گُل آماریلیس از همان گیاهانی است که در کریسمس هدیه داده می‌شود. گیاه آماریلیس به لطف شکوفه‌های درشت و رنگی رنگی که روی ساقه‌های محکم و استوار خودنمایی می‌کند، حسابی دلربا است.

طبق دسته‌بندی گیاه‌شناسان پنج نوع آماریلیس وجود دارد: گیاه آماریلیس درشت، گیاه آماریلیس دوگل، گیاه آماریلیس گُل کوچک، گیاه آماریلیس سیبیستر و گیاه آماریلیس شیپوری.

معروف‌ترین آن‌ها، گیاه آماریلیس گل درشت است که یک تک گل بزرگ است که بر روی ساقه‌ای محکم، تا حدود ۲۵ سانتی متر رشد می‌کند. هر چه پیاز گل بزرگ‌تر باشد، ساقه و گل بیشتری تولید می‌کند.

گل آماریلیس عاشق نور است و در فضاهایی که آفتاب خوبی دارد، به راحتی شکوفه می‌زند.وچه زیبا دلفریبی میکند در گلدان پلاستیکی ویا سرامیکی.

گل آماریلیس (Amaryllis)نام علمی: (Hippeastrum)
گل آماریلیس

 

۸٫ گیاه لوتوس آمریکایی (American Lotus)

نام علمی: (Nelumbo Lutea)

گل لوتوس آمریکایی به اندازه نیلوفر آبی، محبوب نیست، اما از نظر زیبایی با گلبرگ‌های سفیدرنگ خالص و مرکز زردش، دست کمی از نیلوفرآبی ندارد! این گیاه تا حدود ۳۰ سانتی متر قد می‌کشد و همانند یک مجسمه ظریف خودنمایی می‌کند.

گیاه لوتوس آمریکایی یک گیاه چند ساله‌ی آبزی است و گاهی با برگ‌های چتری شکلش بیننده را حیرت‌زده می‌کند. این گیاه بومی شرق آمریکای شمالی است. 

گُل لوتوس آمریکایی گیاهی آبزی، ظریف و زیبا است. این گیاه را می‌توان در برکه‌ی نزدیک باغ پرورش داد و از زیبایی بی‌نظیرش لذت برد.

گیاه لوتوس آمریکایی (American Lotus) نام علمی: (Nelumbo Lutea)
گیاه لوتوس آمریکایی

۹٫ ویستریا آمریکایی (American Wisteria)

نام علمی: (Wisteria Frutescens)

گُل ویستریا آمریکایی گیاه رونده سرسخت با ساقه‌های دوقلو است که از اواخر بهار تا تابستان شکوفه می‌دهد. خوشه‌های آبشاری بنفش تا نخودی رنگ این گیاه با عطر دلپذیر، دل هر طبیعت دوستی را روانه‌ی دنیای خیال می‌کند!

ویستریا آمریکایی نسبت به گونه‌های ویستریای چینی و ویستریایی ژاپنی آسیب کمتری به ساختمان‌ها وارد می‌کند. این گیاه می‌تواند تا نه متر رشد کند و سرازیر ‌شود، فقط باید با استفاده از یک تکیه‌گاه آن را مورد حمایت قرار دهید. 

گُل ویستریا آمریکایی گیاهی رونده است که با خوشه‌های آبشاری از گل‌های بنفش تا نخودی رنگ جلوه‌گری می‌کند.

ویستریا آمریکایی (American Wisteria)نام علمی: (Wisteria Frutescens)
ویستریا آمریکایی

 

۱۰٫ گل میله ماهیگیری فرشته (Angle Fishing Rod)

نام علمی: (Dierama pulcherrimum)

میله ماهیگیری فرشته که بنام (Wand Flower) و (Fairy Wand) معروف است، بعنوان گیاه همیشه سبز در هر باغ و بوستانی جای دارد! مخصوصا در جاهاییکه بتوان از ساقه‌های قوس‌دار آن بیشتر استفاده کرد، مثلا لبه‌ها باغچه‌ها، دیوارها، یا حاشیه حوض‌ها.

ساقه‌های نازک و قوس‌دار، از گل‌های زنگوله مانند به رنگ سفید و صورتی و یا سرخابی کم‌رنگ را در ابتدای تابستان به مدت چند هفته شکوفا می‌شوند. نگهداری از گل میله ماهیگیری فرشته کار آسانی است، آن‌ها عاشق آفتاب کامل و خاک عنی هستند. 

گیاه میله ماهیگیری فرشته گیاهی همیشه سبز با ظاهری زیبا و عجیب و رنگ‌های شاد، می‌تواند گُل سر سبد باغ شما باشد.

گل میله ماهیگیری فرشته (Angle Fishing Rod) نام علمی: (Dierama pulcherrimum)
گل میله ماهیگیری فرشته

 

۱۱٫ گیاه زوفا انیسون (Anise Hyssop)

نام علمی: (Agastache foeniculum)

گل زوفا انیسون که بنام (Hummingbirds Mint) نیز معروف است، با ساقه‌های کشیده، خطوط عمودی خوشرنگی را به هر باغی اضافه می‌کند. این گیاه با خشک‌شدن برگ‌هایش عطر خوشایندی از خودشان متصاعد می‌کنند. 

گیاه زوفا انیسون خواص دارویی فراوانی دارد و بعنوان دمنوش و یا درست کردن ژله قابل استفاده است. گیاه زوفا انیسون یک گیاه چند ساله با خوشه‌های عمودی است. این گیاه از تابستان تا پاییز به مدت طولانی گُل می‌دهد، مقاوم است و مراقبت آسانی دارد.

گل زوفا انیسون علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارد، گیاهی دارویی و پر خاصیتی است.

گیاه زوفا انیسون (Anise Hyssop)نام علمی: (Agastache foeniculum)
گیاه زوفا انیسون

 

۱۲٫ گیاه زنبق آزتک (Aztec Lily)

نام علمی: (Sprekelia formosissima)

گل زنبق آزتک یک گل پیازی، چند ساله است که به دلیل شکوفه‌های شیپوری شکلش پرطرفدار است. شکوفه‌های این گیاه قرمز و پرجنب و جوش هستند. گل‌های گیاه به اندازه ۱۵ سانتی‌متر رشد می‌کند و متشکل از سه گلبرگ قوسی به سمت بالا و سه گلبرگ آویزان است. گیاه زنبق آزتک در اواخر بهار و گاهی در پاییز شکوفه می‌زند.

اگر در محلی با آب و هوای معتدل زندگی می‌کنید، می‌توانید گیاه زنبق آزتک را در بیرون بکارید و پرورش دهید. آن‌ها عاشق آفتاب هستند و از بودن در هوای آزاد لذت می‌برند. گیاه زنبق آزتک تا حدود ۱۲ سانتی متر قد می‌کشد

گیاه زنبق آزتک گیاهی با گل‌های شیپوری است که عاشق آفتاب هستند.

گیاه زنبق آزتک (Aztec Lily)نام علمی: (Sprekelia formosissima)
گیاه زنبق آزتک 

 

۱۳٫ گل تکمه‌ای (Bachelors Button)

نام علمی: (Centaurea cyanus)

گیاه تکمه‌ای که بنام گل گندم یا گل ذرت (Cornflower) شناخته می‌شود، گیاهی با شکوفه‌های کوچک زیبا است که در رنگ‌های آبی روشن، صورتی و قهوه‌ای مانند گُل مرواید جلوه‌گری می‌کند. گل تکمه‌ای گیاه یک ساله است که از اواخر بهار تا اواخر تابستان شکوفا می‌شوند. ‌آن‌ها ساقه‌های بلند، دو شاخه‌ای دارند

گُل تکمه‌ای آهنربایی برای پروانه‌ها هستند و از بودن در آفتاب کامل تا نیمه سایه لذت می‌برد.

گل تکمه‌ای (Bachelors Button)نام علمی: (Centaurea cyanus)
گل تکمه‌ای

۱۴٫ گل زنگوله‌ای چینی (Balloon flower)

نام علمی: (Platycodon grandifloras)

گل زنگوله‌ای چینی که یک گیاه چند ساله علفی است که با گُل‌های زنگوله‌ای شکل به رنگ آبی تیره تا صورتی روشن جلوه‌گری می‌کند. حالا چرا این گل‌های زنگوله‌ای شکل بنام گل بالن معروف هستند؟ چون جوانه‌های این گیاه همانند بالن چینی شکوفا می‌شوند.

ساقه‌های این گیاه ظریف هستند، حواستان باشد که چیزی به آن‌ها ضربه وارد نکند تا بخوبی از گُل‌ها حافظت کند. برای اینکه طبیعت زیبایی از این گیاه داشته باشید، آن‌ها را بصورت گروهی پرورش دهید. 

گیاه زنگلوله‌ای چینی که بنام گُل بالن نیز معروف است، گُل‌های زنگوله‌ای شکل ظریف بر روی ساقه‌های ظریف هستند.

گل زنگوله‌ای چینی (Balloon flower)نام علمی: (Platycodon grandifloras)
گل زنگوله‌ای چینی 

۱۵٫ گیاه الیسوم (Basket of Gold)

نام علمی: (Aurinia saxatilis)

گل الیسوم جزء گیاهان چند ساله همیشه سبز است که در ظرف شش هفته باغ شما را به یک فرش طلایی پر از ُمنقش می‌کند. این گیاه آنقدر جذاب است که حتی وقتی گل نمی‌دهد، می‌تواند با شاخ و برگ‌های خاکستری مایل به سبز، دلربایی کند!

این گیاه عاشق آفتاب کامل است اما از سایه بعد از ظهر در آب و هوای گرم نیز لذت می‌برد. اردوی خوبی برای حشرات گرده‌افشان است و نگهداری آسانی دارد.

گل الیسوم گیاهی همیشه سبز است که با گل‌های زرد و شاخ و برگ‌های خاکستری مایل به سبز طبیعتی زیبا می‌سازد.

گیاه الیسوم (Basket of Gold)نام علمی: (Aurinia saxatilis)
Alyssum maritimum Flower

۱۶٫ گیاه سبد هندی (Bear Grass)

نام علمی: (Xerophyllum tenax)

گیاه Bear Grass  که بیشتر با نام علمی Xerophyllum tenax در دنیا معروف است، گیاهی چند ساله گلدار، بومی آمریکای شمالی است. این گیاه با ساقه‌های بلند تا یک متر و نیم رشد می‌کند! آن‌ها گل‌های سفید کمی معطر را حمل می‌کنند.

این گیاهان در طبیعت دوام زیادی نمی‌آورند چون گل‌هایش باب دل آهوان و ساقه‌هایش غذای مورد علاقه خرس‌ها است. این گیاه به اشکال مختلف، بصورت پراکنده در باغ‌ها دیده می‌شود ولی وقتی بصورت گروهی پرورش داده می‌شوند، طبیعت زیبایی می‌سازند.

گیاه سبد هندی یا علف خرس گیاهی چند ساله و سبزیجات مورد علاقه حیوانات جنگلی است.

گیاه سبد هندی (Bear Grass)نام علمی: (Xerophyllum tenax)
گیاه سبد هندی

۱۷٫ گل زنبق آیریس (Bearded Irises)

نام علمی: (Iris germanica)

هزاران گونه از گل زنبق در دنیا وجود دارد و گل زنبق آیریس Iris یکی از برجسته‌ترین نوع این خانواده است. گل زنبق شامل سه گلبرگ عمودی و سه گلبرگ آویزان با ریشه و مرکز تولید گرده افشانی، است. بیشتر زنبق‌ها در از بهار شکوفا می‌شوند و برخی هم مجددا در تابستان و پاییز به گل می‌نشینند.

گل زنبق‌ عاشق آفتاب است و با رنگ‌های غلیظ و اشباع شده خودنمایی می‌کنند.

۱۸٫ گل ترنج وحشی یا موناردا (Monarda didyma)

نام علمی: (Monarda didyma)

گیاه موناردا یکی از اعضای خانواده گیاه نعناع است و رایحه‌ی لذت بخشی دارد و خیلی‌ها آن‌را ترنج وحشی می‌نامند. گونه‌های زیادی از گیاه موناردا در دنیا وجود دارد که ۱۶ گونه‌ی آن بومی آمریکای شمالی است.

گیاه ترنج وحشی یکی از پرزرق و برق‌ترین گیاهان چند ساله تابستانی است و در میان باغبانان از محبوبیت بالایی برخوردار است. این گیاه با رنگ قرمز اسکارلت تا شش هفته شکوفا می‌شوند و بر ساقه‌های بلند و مستحکم دلربایی می‌کنند.

گل موناردا با شکوفایی گل‌هایی به رنگ قرمز برای تزئین باغ در فصل تابستان یکی از بهترین‌ها است.

گل ترنج وحشی یا موناردا (Monarda didyma)نام علمی: (Monarda didyma)
گل ترنج وحشی یا موناردا

۱۹٫ گل پروانه / گل زنبور / گل بیبلاسوم (Beeblossom)

نام علمی: (Gaura lindheimeri)

گیاه پروانه یا گل زنبور با نام علمی گائورا لیندایمری، یک گیاه چند ساله بومی تگزاس و لوئیزیانا است. ساقه‌های ظریف و علفی شکل از گل‌های زیبای سفیدی نگهداری می‌کنند. این گل‌های سفید رنگ با تناژی از رنگ صورتی، از دور بسیار شبیه به یک دسته پروانه هستند.

گل پروانه از اوایل تابستان تا پاییز شکوفا می‌شوند. بنابراین می‌توانید مدت‌ها شاهد زیبایی بی‌نظیر این گیاهان پروانه شکل باشید. 

گل پروانه به مراقبت کمی نیاز دارد و وقتی بصورت دسته‌ای پرورش یابد، منظره‌ی زیبایی می‌سازد.

گل پروانه / گل زنبور / گل بیبلاسوم (Beeblossom)نام علمی: (Gaura lindheimeri)
گل پروانه / گل زنبور / گل بیبلاسوم

۲۰٫ گل رز بگونیا (Begonia)

نام علمی: (Begonias tuberhybrida)

گل رز بگوینا هیبریدا یکی از محبوب‌ترین نوع خانواده بزرگ گل رز بگونیا است و با شکوفه‌های طولانی شما را به خیال‌انگیز خاطرتان عمرتان می‌برد. خانواده گل رز بگونیا باکیفیتِ عالی و زیبایی منحصربه‌فردی که دارند، برای هر باغی با هر شرایطی  قابل پرورش هستند. اصلا گل رز از هر خانواده‌ای باشد چه گل رز هلندی وچه گل رز ایرانی, هیجان انگیز و عاشقانه است.

آن‌ها در انواع متنوع رنگ‌ها، اشکال مختلف گلبرگ‌ها و همینطور عادات گوناگون موجود هستند. فقط حواستان باشد که گل رز بگونیا در مناطق سایه‌دار رشد می‌کند، تحت این شرایط، نگهداری سختی ندارد. قرار دادن آن‌ها بر روی آویزها و سبدهای دیواری بسیار طبیعت زیبایی می‌سازد.

گل رز بگونیا همانند سایر هم خانواده‌هایش گیاهی جذاب و تماشایی است. گل رز بگونیا عاشق نور غیر مستقیم است و آبیاری منظم را دوست دارد.

ودر گلدان پلاستیکی یا سرامیکی در منزل دل انگیز ونشاط آور است.

گل رز بگونیا (Begonia)نام علمی: (Begonias tuberhybrida)
گل رز بگونیا

 

منبع :www.epicgardening.com

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

آدرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

 

 

اشتراک گذاری