گلدان پلاستیکی سیدوس Sidus plastic vase 20 plants suitable for plastic pots and gardens
20گیاه مناسب گلدان پلاستیکی وباغچه

گلدان پلاستیکی با توجه به مواد اولیه به کار رفته در تولید آن متفاوت است. هر چه مواد با کیفیت تر باشد سبب افزایش دوام و ماندگاری گلدان پلاستیکی می شود. یکی از دلایل محبوبیت گلدان پلاستیکی نسبت به سایر گلدان ها قیمت پایین و مناسب آنها و در عین حال کیفیت بالای آنها است.

گلدان مناسب برای گیاه ، از پارامترهای اصلی برای خرید و نگهداری یک گیاه آپارتمانی است.با توجه به نیاز و بیماری‌های گیاهان ، انواع گلدان پلاستیکی کارآمدتر است.

گلدان پلاستیکی سیدوسSidus plastic vase
گلدان پلاستیکی سیدوس
Sidus plastic vase

بهترین انتخاب برای نگهداری از گل ها و گیاهان، گلدان می باشد. این گلدان‌ ها نمونه‌های مختلفی دارند، انتخاب گلدان مناسب برای هر گیاه یکی از اصل های نگهداری گیاهان می باشد. یکی از بهترین آنها که هم زیبا و هم مقاوم می باشد گلدان پلاستیکی است.

این گلدان ‌ها در مدل‌ های گرد و مربع و مستطیل تولید می شوند و همواره رنگ‌ بندی متنوعی هم دارند به همین دلیل میتوانند به خانه های ما رنگ و لعاب تازه و شادی ببخشند و می توان متناسب با محیط و سلیقه خود مدل و سایز و رنگ را انتخاب کرد.

20 plants suitable for plastic pots and gardens20گیاه مناسب گلدان پلاستیکی وباغچه
20گیاه مناسب گلدان پلاستیکی وباغچه

 

1. گل ترومپت فرشته برفی (Snowy Angles Trumpet)

نام علمی: (Brugmansia suaveolens)

گل شیپور فرشته صورتی یا گُل ترومپت فرشته برفی یک درختچه اسرار آمیز است! این گیاه درختچه‌ای تقریبا همیشه سبز است که با شکوفه‌های صورتی آویز جلوه‌گری می‌کند. گُل ترومپت فرشته برفی از اواسط تابستان تا پاییز گل‌های سفید تولید می‌کند.

گونه‌های دیگر گُل شیپور فرشته صورتی با رنگ‌های مختلفی مثل صورتی و قرمز نیز وجود دارند. گُل شیپور فرشته برفی عطری خوشمزه دارد که عصرها باغ را برمی‌دارد.

گل ترومپت فرشته برفی (Snowy Angles Trumpet)نام علمی: (Brugmansia suaveolens)
گل ترومپت فرشته برفی

 

گُل شیپور فرشته برفی نیاز به تغذیه کامل دارد، خاک غنی، آفتاب کامل و آبیاری سر وقت آن را سرحال خواهد کرد. گُل شیپور فرشته برفی اگرچه نام فرشته را یدک می‌کشد اما اگر بلعیده شود، بسیار سمی و خطرناک است.

گُل شیپور فرشته صورتی با رنگ‌های مختلفی مثل صورتی و قرمز نیز وجود دارند. گُل شیپور فرشته برفی عطری خوشمزه دارد که عصرها باغ را برمی‌دارد.


2.گیاه مهر سلیمان (Solomons Seal)

نام علمی: (Polygonatum multiflorum)

گل مهر سلیمان گیاهی چند ساله است. اگر از کاشت هر گیاهی دلسرد شده‌اید، گُل مهر سلیمان با شرایط شما کاملا کنار می‌آید! گیاهی سایه دوست و پر کننده‌ی تمامی فضاهای کسل کننده و خالی!

ساقه‌های قوسی شکل با دسته‌های شش تا ده تایی گُل‌های کرم رنگ با نوک‌های سبز، طبیعتی است که گُل مهر سلیمان برایتان خواهد ساخت.

 

گیاه مهر سلیمان (Solomons Seal) نام علمی: (Polygonatum multiflorum)
گیاه مهر سلیمان 

شکوفه‌های گیاه مهر سلیمان در پایان فصل رشد، جای خود را به توت‌های آبی و سیاهی می‌دهد که پرندگان را خوشحال کند. گل مهر سلیمان در پاییز زرد می‌شود.

گُل مهر سلیمان با ساقه‌های قوسی شکل با دسته‌های شش تا ده تایی گُل‌های کرم رنگ با نوک‌های سبز خودنمایی می‌کند.


3.گل زنبق ویرجینا (Southern Blue Flag)

نام علمی: (Iris virginica)

گل زنبق ویرجینیا که بنام گُل پرچم آبی جنوبی نیز معروف است، گیاهی چند ساله با ساقه‌های بلند است که در اواخر بهار روی آن‌ها دو تا سه گُل آبی مایل به بنفش می‌روید. گُل زنبق ویرجینیا با رگه‌های زرد رنگ حسابی شگفت انگیز و زیباتر می‌شود. گل زنبق ویرجینیا گیاهی آبزی و عاشق خاک‌های مرطوب است.

گل زنبق ویرجینا (Southern Blue Flag)نام علمی: (Iris virginica)
گل زنبق ویرجینا

 

گُل زنبق ویرجینیا گُلی آبی است که با رگه‌های زرد رنگ حسابی شگفت انگیز و زیباتر می‌شود. گُل زنبق ویرجینیا گیاهی آبزی و عاشق خاک‌های مرطوب است.


4. گیاه زنگوله آبی اسپانیایی یا گل هیاسینتوئید (Spanish Bluebell)

نام علمی: (Hyacinthoides hispancia)

گل بلوبل اسپانیایی گیاهی پیازدار است که برای کاشت در هر باغی، با نگهداری اندک، عالی و مقاوم است. گُل زنگوله آبی اسپانیایی ساقه‌های محکمی دارد گُل‌های زنگوله شکل آویز را حمل می‌کند. شکوفه‌های گُل زنگوله آبی اسپانیایی به رنگ بنفش- آبی، یاسی – صورتی یا سفید است. این گُل آفتاب کم و سایه کامل را برای رشد می‌پسندد.

گیاه زنگوله آبی اسپانیایی یا گل هیاسینتوئید (Spanish Bluebell)نام علمی: (Hyacinthoides hispancia)
گیاه زنگوله آبی اسپانیایی یا گل هیاسینتوئید 

گُل زنگوله آبی اسپانیایی ساقه‌های محکمی دارد گُل‌های زنگوله شکل آویز را حمل می‌کند.


5.گل سیزاب (Speedwells)

نام علمی: (Veronica longifolia)

گل سیزاب که بنام گُل Long-leaved Speedwell نیز معروف است، بخاطر گُل‌های فراوان و زیبایش مورد توجه قرار می‌گیرد. گُل سیزاب مراقبت آسانی دارد و با شکوفه‌های ماندگارش می‌تواند طبیعتی خارق العاده در فضای آزاد بسازد.

گُل سیزاب یا به عبارتی دیگر، گُل ورونیکا تا حدود دو متر قد می‌کشد و به رنگ سفید، صورتی، آبی و بنفش در دنیا موجود است. گُل ورونیکا به آفتاب کامل نیاز دارد و بخاطر رنگ جالبی که دارد، گرده‌افشان‌ها را به سمت خود جلب می‌کند.

گل سیزاب (Speedwells) نام علمی: (Veronica longifolia)
گل سیزاب

گُل سیزاب یا به عبارتی دیگر، گُل ورونیکا تا حدود دو متر قد می‌کشد و به رنگ سفید، صورتی، آبی و بنفش در دنیا موجود است.


6. گیاه عنکبوتی (Spider Flower)

نام علمی: (Cleome hassleriana)

گل عنکبوتی یک گیاه یک ساله سریع الرشد است. گُل عنکبوتی با خوشه‌های بزرگی از گُل‌های کوچک که گویا در هوا معلق هستند و در تار عنکبوت افتاده‌اند، جلوه‌گری می‌کند.

در دنیا مجموعه‌ی زیادی از گُل‌های عنکبوتی وجود دارد ولی این نوع از گُل عنکبوتی بسیار معطر است و با گُل‌های بنفش، صورتی و سفید و برچه‌های بلند تیغ‌دار جلوه‌گری می‌کند.

گُل عنکبوتی از تابستان تا اولین یخبندان به گُل می‌نشیند و بعد از دست دادن شکوفه‌ها، سرگُل‌های آن نصیب پرندگان می‌شود. گُل عنکبوتی نگهداری آسانی دارد و اگر بصورت دسته‌ای کاشته شود، طبیعتی زیبا می‌سازد.

گیاه عنکبوتی (Spider Flower)نام علمی: (Cleome hassleriana)
گلدان پلاستیکی سیدوس,
گیاه عنکبوتی

گل عنکبوتی یک گیاه یک ساله سریع الرشد است. گُل عنکبوتی با خوشه‌های بزرگی از گُل‌های کوچک که گویا در هوا معلق هستند و در تار عنکبوت افتاده‌اند، جلوه‌گری می‌کند.


7. گل گرویلیا (Spider Flower)

نام علمی: (Grevillea)

در خانواده گیاه گرویلیا بیش از ۳۰۰ نوع گل موجود است. گل عنکبوت خانواده گرویلیا بوته‌های همیشه سبزی هستند که با گل‌های کوچک و عنکبوتی شکل و گاهی هم شبیه به مسواک خودنمایی می‌کنند. گل عنکبوت گرویلیا در رنگ‌های متنوع و به مدت طولانی دوام می‌آورند.

گل گرویلیا (Spider Flower)نام علمی: (Grevillea)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گل گرویلیا 

گل عنکبوت خانواده گرویلیا بوته‌های همیشه سبزی هستند که با گل‌های کوچک و عنکبوتی شکل و گاهی هم شبیه به مسواک خودنمایی می‌کنند.


۲۵۸٫ گیاه ثعلب ماکولاتوم/ گل ارکیده ماکولاتوم/ گل زیگوپتالوم خال‌دار (Spotted Zygopetalum)

نام علمی: (Zygopetalum maculatum)

گل ارکیده ماکولاتوم یا گُل زیگوپتالوم خال‌دار بومی کوه‌های پرو، برزیل و بولیوی است. گل ارکیده ماکولاتوم در بهار با رونمایی از ۸ تا ۱۲ عدد گل به اندازه تقریبا سه سانتی‌متر، جلوه‌گری می‌کند.

ردیف گُلبرگ‌های بالایی معمولا به رنگ سبز و خال‌های نامنظم قرمز تزئین شده است و ردیف گُلبرگ‌های پایینی به رنگ سفید با رگه‌های زرشکی هستند.

گُل ارکیده ماکولاتوم گیاهی اسرار آمیز و عجیب است. این گیاه رطوبت را دوست دارد اما نه خیسی طولانی مدت را و عاشق نور غیر مستقیم است.

گلدان پلاستیکی سیدوس,گیاه ثعلب ماکولاتوم/ گل ارکیده ماکولاتوم/ گل زیگوپتالوم خال‌دار (Spotted Zygopetalum)نام علمی: (Zygopetalum maculatum)
گیاه ثعلب ماکولاتوم/ گل ارکیده ماکولاتوم/ گل زیگوپتالوم خال‌دار 

گل ارکیده ماکولاتوم یا گُل زیگوپتالوم خال‌دار بومی کوه‌های پرو، برزیل و بولیوی است. گل ارکیده ماکولاتوم در بهار با رونمایی از ۸ تا ۱۲ عدد گل به اندازه تقریبا سه سانتی‌متر، جلوه‌گری می‌کند.


9.گل زیبای بهار (Spring Beauty)

نام علمی: (Claytonia virginica)

گل زیبای بهار، گیاهی چند ساله‌ی ظریف و بومی آمریکای شمالی است. گُل زیبای بهار خوشه‌هایی از شکوفه‌های ستاره‌ای شکل است که به رنگ صورتی کم رنگ و سفید با رگه‌هایی از صورتی پر رنگ خودنمایی می‌کند. گل زیبای بهار منبع شهد برای گرده‌افشان‌ها است.

گل زیبای بهار (Spring Beauty)نام علمی: (Claytonia virginica)
گل زیبای بهار 

گل زیبای بهار، گیاهی چند ساله‌ی ظریف و بومی آمریکای شمالی است. گُل زیبای بهار خوشه‌هایی از شکوفه‌های ستاره‌ای شکل است.


10. گیاه شکوفه بهار (Spring Blossom)

نام علمی: (Jaborosa integrifolia)

گل شکوفه بهاری یک گیاه چند ساله است که وجود ریزوماتوز آن را به خانواده سیب زمینی پیوند می‌دهد. گُل شکوفه بهاری بومی آمریکای جنوبی است. این گُل‌های ریز سفید رنگ بسیار شبیه به ستاره دریایی است. وجود ستاره دریایی در باغ روی زمین چیزی شگفت انگیز است که به راحتی نمی‌توان از آن گذشت.

گیاه شکوفه بهار (Spring Blossom)نام علمی: (Jaborosa integrifolia)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گیاه شکوفه بهار 

گل شکوفه بهاری یک گیاه چند ساله است که وجود ریزوماتوز آن را به خانواده سیب زمینی پیوند می‌دهد. گُل شکوفه بهاری بومی آمریکای جنوبی است.


11. گل ستاره بهاری (Spring Starflower)

نام علمی: (Iphenion uniflorum)

گل ستاره بهاری گیاهی کوچک چند ساله از خانواده بزرگ آماریلیس است. گُل‌های ستاره‌ای شکل شش گلبرگی آن به رنگ‌های آبی، صورتی و سفید یافت می‌شوند. از ویژگی‌های ظاهری جالب توجه این گیاه، وجود یک خط در وسط هر گلبرگ است. پرچم‌های زرد رنگ نیز از دیگر زیبایی‌های خارق العاده این گیاه است. گُل ستاره بهاری رایحه‌ای شیرین دارد و باغبان‌ها برای بوییدن عطر آن بسیار مشتاق هستند.

گل ستاره بهاری (Spring Starflower)نام علمی: (Iphenion uniflorum)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گل ستاره بهاری 

گل ستاره بهاری گیاهی کوچک چند ساله از خانواده بزرگ آماریلیس است. گُل‌های ستاره‌ای شکل شش گلبرگی آن به رنگ‌های آبی، صورتی و سفید یافت می‌شوند.


۲۶۲٫ گیاه یاس ستاره‌ای (Star Jasmine)

نام علمی: (Trachelospermum jasminoides)

یاس ستاره‌ای گیاهی همیشه سبز با گُل‌های ستاره‌ای شکل فراوان و خوش عطر است. گُل‌های ستاره ای شکل این گیاه آنقدر فراوان است که تمامی شاخ و برگ‌ها را می‌پوشاند.

شاخ و برگ‌های گُل یاس ستاره‌ای براق، تیره و بیضی شکل هستند. با پشتیبانی دیوارها و تکیه‌گاه‌ها گُل یاس ستاره‌ای می‌تواند تا ده متر رشد کند. گُل یاس ستاره‌ای بوی بهشت می‌دهد و گزینه‌ای عالی برای باغبان‌های تازه کار است.

گیاه یاس ستاره‌ای (Star Jasmine)نام علمی: (Trachelospermum jasminoides)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گیاه یاس ستاره‌ای 

شاخ و برگ‌های یاس ستاره‌ای براق، تیره و بیضی شکل هستند. با پشتیبانی دیوارها و تکیه‌گاه‌ها گُل یاس ستاره‌ای می‌تواند تا ده متر رشد کند.


13.گل ستاره بیت الحم/ گل شیر مرغ (Star of Bethlehem)

نام علمی: (Ornithogalum magnum)

گیاه ستاره بیت الحم گُلی پیازی است که بومی کوه‌های قفقاز در گرجستان است. این گیاه خوشه‌ای از گُل‌های کوچک و ستاره‌ای شکل است. گُل‌های سفید این گیاه یک نوار سبز در زیر گلبرگ‌های خود دارد و از پایین به بالا شکوفه می‌زند. این گیاه تا حدود ۹۰ سانتی متر قد می‌کشد. گُل ستاره بیت الحم آفتاب کامل را به سایه ترجیح می‌دهد. گُل ستاره بیت الحم معمولا عاری از بیماری و آفات است.

گل ستاره بیت الحم/ گل شیر مرغ (Star of Bethlehem)نام علمی: (Ornithogalum magnum)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گل ستاره بیت الحم/ گل شیر مرغ

گل ستاره بیت الحم گُلی پیازی است که بومی کوه‌های قفقاز در گرجستان است. این گیاه خوشه‌ای از گُل‌های کوچک و ستاره‌ای شکل است.


14. گیاه نئورژیلا/ گل چشمان پرستاره (Starry Eyes)

نام علمی: (Nierembergia gracilis)

گیاه نئورژلیا، گیاهی چند ساله همیشه سبز است که بوته‌ی آن، حدود یک متر ارتفاع و پهنا دارد. گُل نئورژیلا با شاخ و برگ‌های سبز تیره و گل‌های سفید و ستاره‌ای طبیعتی زیبا می‌سازد. گُل نئورژیلا با خطوط ارغوانی ملایم که در اطراف گلوی خود، ظرافت بی‌نظیر خود را به رخ می‌کشد.

گیاه نئورژیلا/ گل چشمان پرستاره (Starry Eyes)نام علمی: (Nierembergia gracilis)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گیاه نئورژیلا/ گل چشمان پرستاره 

گیاه نئورژیلا با شاخ و برگ‌های سبز تیره و گل‌های سفید و ستاره‌ای طبیعتی زیبا می‌سازد.


15. گل راعی/ گل خار مریم سنت جان (Johns Wort)

نام علمی: (Hypericum calycinum)

اگر می‌خواهید از تابستان تا پاییز فرشی از خورشید طلایی در باغ خود اضافه کنید، گیاه راعی بهترین نوع است. بوته‌ی گُل راعی آنقدر به گُل می‌نشیند که تقریبا تمامی شاخ و برگ‌های آن را می‌پوشاند. گُل راعی از نظر ظاهری تا حدودی شبیه به گُل رز است. برچه‌‌ی برجسته دارد که بالای آن را بساک قرمز پوشانده است و زیبایی چشمگیری به آن می‌بخشد. گُل راعی برای حاشیه باغ‌ها گزینه‌ای ایده‌آل است.

گل راعی/ گل خار مریم سنت جان (Johns Wort)نام علمی: (Hypericum calycinum)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گل راعی/ گل خار مریم سنت جان 

گُل راعی از نظر ظاهری تا حدودی شبیه به گُل رز است. برچه‌‌ی برجسته دارد که بالای آن را بساک قرمز پوشانده است و زیبایی چشمگیری به آن می‌بخشد.


16. گیاه استون کراپ/ گل ناز (Stonecrop)

نام علمی: (Sedum)

گل ناز یا گل سدم، با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف در دسترس است. گُل ناز بسته به نوع سلیقه شما در سه نوع محبوب: گُل سدم عمودی، گُل سدم خزنده و گُل سدم پفکیگُل ناز گیاهی چند ساله است که با گل‌هایی شبیه به گُل کلم بروکلی که پر از گُل‌های ریز است، جلوه‌گری می‌کند. گُل ناز می‌تواند در فصل رشد با شکوفه‌های خوشرنگ شما را شگفت‌زده کند. این گیاه، محلی برای جذب پروانه‌ها و زنبورها است.

گیاه استون کراپ/ گل ناز (Stonecrop)نام علمی: (Sedum)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گیاه استون کراپ/ گل ناز 

گل ناز یا گل سدم، با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف در دسترس است. گُل ناز بسته به نوع سلیقه شما در سه نوع محبوب: گُل سدم عمودی، گُل سدم خزنده و گُل سدم پفکی.


17. گل کلماتیس کارکاسانا (Sugarbowl Clematis)

نام علمی: (Clematis scottii)

گیاه کلماتیس یک گیاه چند ساله علفی است که با شکوفه‌ها کوزه‌ای شکل آویز، جلوه‌گری می‌کند. گُل‌های گُل کلماتیس معمولا به رنگ بنفش تیره، گاهی صورتی و سفید نمایش می‌شود. گُل کلماتیس از اوایل بهار تا اواخر تابستان شکوفا می‌شود.

گل کلماتیس کارکاسانا (Sugarbowl Clematis)نام علمی: (Clematis scottii)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گل کلماتیس کارکاسانا 

گیاه کلماتیس یک گیاه چند ساله علفی است که با شکوفه‌ها کوزه‌ای شکل آویز، جلوه‌گری می‌کند.


18. گیاه سان شاین میموسا (Sunshine Mimosa)

نام علمی: (Mimosa strigillosa)

سان شاین میموسا شکوفه‌ای برجسته است که بعنوان گُل پودری Powder Puff نیز شناخته می‌شود. گُل میموسا یک گیاه چند ساله و رونده است. گُل سان شاین میموسا از بهار تا اواخر تابستان به گُل می‌نشیند و با شکوفه‌های توپی شکل خود که به رنگ یاسی و صورتی است، خودنمایی می‌کند. برچه‌ها با رنگ زرد، زیبایی این گیاه را بیش از پیش می‌کند. گُل میموسا بومی آمریکا و خلیج مکزیک است. گُل میموسا عاشق آفتاب و خاک شنی است.

گیاه سان شاین میموسا (Sunshine Mimosa)نام علمی: (Mimosa strigillosa)
گیاه سان شاین میموسا 

گیاه سان شاین میموسا از بهار تا اواخر تابستان به گُل می‌نشیند و با شکوفه‌های توپی شکل خود که به رنگ یاسی و صورتی است، خودنمایی می‌کند.


19. گل نخود شیرین (Sweet Pea)

نام علمی: (Lathyrus odoratus)

گُل نخود شیرین درختچه‌ای برگریز است که به دلیل شکوفه‌های بسیار معطرش ارزشمند است. گُل نخود با شکوفه‌های لوله‌ای شکل کوتاه به رنگ سفید و کرم و با برچه‌های بلند ظاهری جالب دارد. گُل نخود شیرین از اواخر زمستان تا اوایل بهار به گُل می‌نشیند. طول و عرض این گیاه حدود یک و نیم متر است، بنابراین به راحتی می‌توانید آن را در کنج باغ خود داشته باشید. فقط حواستان باشد که آن را جایی بکارید که عطر زمستانی آن به مشامتان برسد!

گل نخود شیرین (Sweet Pea)نام علمی: (Lathyrus odoratus)
گل نخود شیرین 

گُل نخود شیرین درختچه‌ای برگریز است که به دلیل شکوفه‌های بسیار معطرش ارزشمند است. گُل نخود با شکوفه‌های لوله‌ای شکل کوتاه به رنگ سفید و کرم و با برچه‌های بلند ظاهری جالب دارد


20. گیاه پیچ آبجویی / گل پیچ امین الدوله (Sweetest Honeysuckle)

نام علمی: (Lonicera fragrantissima)

پیچ آبجویی یا گل پیچ امین الدوله یک گیاه سالانه بوته‌دار رونده است و بخاطر عطر و طعم شیرینی که دارد، گیاهی ارزشمند است. گل پیچ امین الدوله دارای گُل‌های خوشه‌ای به رنگ‌های پاستلی است که در بالای ساقه‌های بلند بالا قرار می‌گیرد. گُل پیچ آبجویی پنج گلبرگی موج دار است. گُل پیچ آبجویی از بهار تا پاییز به گُل می‌نشیند. آب و هوای معتدل بهترین شرایط برای جان گرفتن این گیاه زیبا است.

گیاه پیچ آبجویی / گل پیچ امین الدوله (Sweetest Honeysuckle)نام علمی: (Lonicera fragrantissima)
گلدان پلاستیکی سیدوس
گیاه پیچ آبجویی / گل پیچ امین الدوله

گیاه پیچ آبجویی یا گل پیچ امین الدوله یک گیاه سالانه بوته‌دار رونده است و بخاطر عطر و طعم شیرینی که دارد، گیاهی ارزشمند است.

 

 

منبع :www.epicgardening.com

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

آدرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868