گل سرئوس CEREUS گل سرئوس یکی از قدیمی‌ترین کاکتوس‌های تزئینی است که فرم بدنه آن ستونی کشیده بوده و رنگ‌های مختلفی از جمله سبز، سبز خاکستری و سبزآبی دارد. این گیاه معمولا تا ارتفاع ۱۶ متر رشد می‌کند. خارهای این نوع گیاه، معمولا به رنگ سفید، زرد، قرمز و سیاه هستند. مجموعه تولیدی سیدوس ,تولید کننده مجموعه محصولات پلاستیکی مانند گلدان پلاستیکی سیدوس
گل سرئوس (5گونه)

گل سرئوس یکی از قدیمی‌ترین کاکتوس‌های تزئینی است که فرم بدنه آن ستونی کشیده بوده و رنگ‌های مختلفی از جمله سبز، سبز خاکستری و سبزآبی دارد. این گیاه معمولا تا ارتفاع ۱۶ متر رشد می‌کند. خارهای این نوع گیاه، معمولا به رنگ سفید، زرد، قرمز و سیاه هستند.

گل سرئوس یکی از پرفروش‌ترین کاکتوس‌های جهان به شمار می‌رود. گل سرئوس به طور طبیعی در مکان‌‌های گرم و خشک رشد می‌کنند.

 

زیبایی ظاهری این نوع کاکتوس‌ها باعث شده است که علاقه‌مندان به گل و گیاه، از آن‌ها در گلخانه‌ها و آپارتمان‌های خود استفاده کنند. اگر قصد دارید که خانه خود را با گل و گیاه تزئین کنید، گل سرئوس می‌تواند یک گزینه بسیار عالی برای شما باشد. در این مطلب از وی آی پی شاپ شما را با انواع این گیاه و روش نگهداری از آن آشنا خواهیم کرد و عکس انواع گل ها را برای شما خواهیم گذاشت.

گل سرئوی همراه با گل های بی‌نظیرش
گل کاکتوس سرئوس دوستدار مکان های گرم و خشک

خاستگاه گل سرئوس کجاست؟

گل سرئوس در آمریکای جنوبی به شکل گسترده‌ای به عنوان حصار و یا گیاه زینتی کاشته می‌شود. دقیقا مشخص نیست که این گیاه به صورت طبیعی کجا و چگونه رشد می‌کند. زیستگاه اصلی کاکتوس سرئوس کشورهای حوزه دریای کارائیب، آمریکای جنوبی و قسمت‌های جنوبی آمریکای شمالی است. اما امروزه گیاه سرئوس در کشورهای گرمسیر و نیمه گرمسیر سراسر دنیا کشت می‌شود و این کشورها به عنوان یک گیاه صادراتی از آن استفاده می‌کنند.

گل سرئوس؛ با نازک نارنجی کاکتوس ها آشنا شوید!

کشورهای حوزه دریای کارائیب، مکزیک، اسرائیل و ایالات متحده آمریکا از جمله کشورهایی هستند که این گیاه را برای صادر کردن پرورش می‌دهند. جالب است که بدانید این گیاه در کشور آفریقای جنوبی، علف هرز به شمار می‌آید. کاکتوس‌های سرئوس معمولا خارهای رنگی دارند و در بعضی فصل‌ها میوه‌های رنگی خاردار می‌دهند.

از جمله انواع گل سرئوس می‌توان به کاکتوس سرئوس پایه خیاری، کاکتوس سرئوس پایه چرمی و سرئوس ولیدوس اشاره کرد. کاکتوس‌های سرئوس روش نگهداری خاصی دارند و برای تکثیر آن می‌توان از دو روش قلمه زدن و کاشت بذر استفاده کرد.

امروزه کاکتوس‌ها نقش مهمی در تزئین آپارتمان و خانه ایفا می‌کنند. اگر به گل و گیاه علاقه‌مند هستید و قصد دارید در خانه خود به نگهداری گیاهان مختلف بپردازید، گل سرئوس انتخاب خوبی برای شما خواهد بود؛ چرا که این کاکتوس از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است و جذابیت نمای داخلی خانه شما را دوچندان خواهد کرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا بیشتر درباره گیاه سرئوس، انواع این کاکتوس و نحوه نگهداری آن آشنا شویم.

آشنایی با گل سرئوس :

در جدول زیر با گل سرئوس به طور کلی آشنا خواهیم شد:

نام انگلیسیCEREUS
نام فارسیگل سرئوس
خانوادهسرئه، CEREEA
آب و هوای مورد نیازگرم و خشک

گل سرئوس و انواع آن

گیاه سرئوس نوعی کاکتوس بالارونده است که گل‌های سفیدی دارد. البته اصطلاح سرئوس به هر نوع کاکتوس ستاره‌ای شکل با بدنه کشیده و بلند می‌گویند. اما امروزه این اصطلاح به یک گونه خاص اختصاص پیدا کرده است. گل سرئوس یکی از قدیمی‌ترین کاکتوس‌های تزئینی است که فرم بدنه آن ستونی کشیده بوده و رنگ‌های مختلفی از جمله سبز، سبز خاکستری و سبزآبی دارد.

این گیاه معمولا تا ارتفاع ۱۶ متر رشد می‌کند. خارهای این نوع گیاه، معمولا به رنگ سفید، زرد، قرمز و سیاه هستند. گل‌های این گیاه در هنگام شب و معمولا در فصل تابستان باز می‌شوند و جذابیت گیاه سرئوس را دوچندان می‌کنند.

در بدنه گیاه سرئوس، بین ۴ تا ۹ شکاف وجود دارد که آرئول‌های این گیاه را از هم جدا می‌کنند. آروئل‌ها محل رویش خارها و گل‌های کاکتوس هستند. گیاه کاکتوس سرئوس به صورت ستونی رشد می‌کند و شکل تیغ‌های آن مخصوص خود این گیاه است.

این ویژگی‌ها گیاه سرئوس را نسبت به دیگر کاکتوس‌ها متمایز می‌کند. گل سرئوس زمانی که به بلوغ برسد، شکوفه‌های معطر و بزرگ خواهد داشت. این شکوفه‌ها معمولا از اواسط تابستان تا اوایل پاییز باز می‌شوند.

گیاه کاکتوس سرئوس ظاهر و زیبایی خاص خودش را داشته و رشد سریعی دارد؛ بنابراین نگهداری آن دشوار نیست. گیاه سرئوس از نظر گیاه‏شناسی از خانواده‏ گیاهانی با نام علمی سرئه CEREEAE است و بیشتر از ۵۰ نوع مختلف از این گیاه وجود دارد. برخی از معروف‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  1. اکیوسرئوس (ECHINOCEREUS)
  2. اریوسرئوس (ERIOCEREUS)
  3. هلیوسرئوس (HELIOCEREUS)
  4. پاکی‏سرئوس (PACHYCEREUS)
  5. پروویانوس (PERUVIANUS)
گل سرئوس با انواع متنوع و زیبای آن
گل کاکتوس سرئوس با نگهداری آسان و رشدی سریع

نکاتی درباره نگهداری و مراقبت از گل سرئوس

روش نگهداری گل سرئوس با دیگر کاکتوس‌ها تفاوتی ندارد. چیزی که این گیاه نیاز دارد، روشنایی زیاد، هوای گرم و مرطوب، آبیاری کم و قرار داشتن در یک بستر ماسه‌ای سبک است. این گیاه برای مکان‌های گرمسیر مناسب است؛ اما در فصول سرد، باید گیاه را به محلی خنک با ۱۰ درجه سانتیگراد منتقل کرد. این دما برای گل‌دهی بیشتر گیاه سرئوس در تابستان تاثیر زیادی دارد.

اگر در معرض سرمای زیاد قرار بگیرد، روی ساقه‌های آن لکه‌های قهوه‌ای رنگ ظاهر خواهد شد. نکته‌ای که باید بدانید این است که گل سرئوس را نباید در همه فصول در مکان گرم قرار دهید؛ چرا که باعث تاخیر در گل دادن گیاه می‌شود و حتی ممکن است این گیاه گل ندهد.

حتما در فصل تابستان گل سرئوس را فضای آزاد و باز قرار دهید و در فصل زمستان به آن آب ندهید. آبیاری گل سرئوس شرایط و نکات مهمی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد. حتما برای گیاه گلدان بزرگ تهیه کنید، چون نگهداری آن در گلدان کوچک در فرایند گل دادن گیاه اختلال ایجاد می‌کند. برای نگهداری از گل سرئوس باید از خاک مخصوص و سبک استفاده کنید.

گل کاکتوس سرئه با گونه های مختلف و زیبا
در صورت سرمای زیاد لکه های قهوه ای روی کاکتوس سرئوس نمایان می‌شود

شرایط نگهداری کاکتوس سرئوس

در نگهداری از گل سرئوس باید شرایط مناسبی برای گیاه مهیا کنید تا رشد خوب و گل‌دهی مناسب داشته باشد. برای نگهداری هر گیاهی یک سری از شرایط را باید در نظر بگیرید. برخی از این شرایط دمای مناسب، خاک مناسب، مکان مناسب، کوددهی، آبیاری و موارد دیگر هستند. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به گل سرئوس و رشد خوب آن باید همه این موارد را بررسی کنید و به بهترین شکل آنها را برای گیاه مهیا کنید. در ادامه مطلب به شرایط نگهداری گل سرئوس خواهیم پرداخت.

نور و مکان مناسب برای سرئوس

برای نگهداری از گل سرئوس باید گیاه را در محیطی روشن قرار دهید اما در معرض نور مستقیم نباشد. البته این گیاه می‌تواند در برابر نور متوسط و حتی نور شدید کمی مقاومت کند.

برای سالم ماند گل سرئوس باید در مکانی قرار دهید که در طول روز نور کافی به آن برسد.

با توجه به اینکه گل سرئوس تا چندین متر رشد می‌کند، بنابراین هر چه ارتفاعش بیشتر شود به نور بیشتر نیاز خواهد داشت.

اگر دیدید که گیاه فقط از یک سمت در حال رشد است، هر از گاهی گلدان سرئوس خود را بچرخانید. به این دلیل که گیاه سرئوس باید در محیط پرنور باشد، بنابراین بهتر است که گل سرئوس خود را در نزدیک پنجره قرار دهید. نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر گیاه سرئوس خود را در فضای آزاد مثل بالکن یا حیاط نگهداری می‌کنید، حتما آن را در محلی قرار دهید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد.

دمای مناسب برای نگهداری سرئوس

به یاد داشته باشید که این گیاه را نباید در نزدیکی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مثل شوفاژ، بخاری و کولر قرار دهید. گیاه سرئوس نباید در محیطی با سرما یا گرمای بیش از حد قرار بگیرد.

مناسب‌ترین دما برای نگهداری گل سرئوس، ۲۵ درجه سانتیگراد است.

اگر گل سرئوس را در محیط باز نگه می‌دارید، این را بدانید که گیاه سرئوس در مقابل باد مقاوم است و تا حدود در مقابل نور خورشید می‌تواند مقاومت کند.

خاک مناسب برای سرئوس

برای گل سرئوس باید از خاک مخصوص استفاده کنید. این خاک معمولا سبک و ضد عفونی‌شده است. اگر قصد دارید که خودتان این خاک را درست کنید، باید با مراحل آن آشنا شوید. برای این کار باید ماسه، خاک باغچه و مقداری خاک‌برگ را با هم مخلوط کرده و سپس برای ضدعفونی از آب جوش استفاده کنید. حتما کف گلدان شما باید روزنه‌ و زهکشی داشته باشد تا آب‌های اضافه به راحتی خارج شوند. این کار در رشد و سالم ماندن گیاه سرئوس تاثیر زیادی دارد.

کوددهی و تغذیه سرئوس

به طور کلی تغذیه زیاد برای گیاه، آن را حساس‌تر و آسیب‌پذیرتر می‌کند. گل سرئوس نیاز غذایی کمی دارد. در شروع فصل رشد گیاه می‌توانید از کودهای مخصوص کاکتوس و ساکولنت استفاده کنید.

به طوری کلی برای گل سرئوس باید از کودهای فسفات‌دار استفاده شود. کودها را به اندازه نصف مقدار توصیه شده روی بسته آن استفاده کنید. بعد از این که گلدان و خاک سرئوس خود را عوض کردید، دیگر نیازی به کوددهی نخواهد بود.

آبیاری صحیح گل سرئوس

گیاه سرئوس به آبیاری کمی نیاز دارد. همیشه صبر کنید تا سطح خاک گلدان کاملا خشک شود و بعد گیاه را آبیاری کنید. اگر بیش از حد به گل سرئوس آب دهید، ریشه آن پوسیده شده و از بین خواهد رفت. نکته مهمی که درباره آبیاری گیاه سرئوس باید بدانید این است که باید این کار را از اوایل فصل بهار شروع کرده و حدودا هر ده روز یک بار گیاه را آبیاری کنید. این کار را تا اواسط فصل پاییز و قبل از سرد شدن هوا ادامه دهید. بهتر است که در فصل زمستان به گل سرئوس خود آب ندهید.

گل سرئوس از گل های زیبای مناسب آپارتمان
گل سرئوس مانند دیگر کاکتوس ها به آبیاری کمی احتیاج دارد.

روش تکثیر و قلمه زدن گل سرئوس

روش تکثیر گل سرئوس آسان است و شما می‌توانید به سادگی با قلمه زدن ساقه گیاهان را تکثیر کنید. بهترین زمان برای قلمه زدن گیاه سرئوس فصل‌های بهار و تابستان هستند. برای این کار بهتر است که از بستر ماسه‌ای سبک استفاده کنید. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که باید بستر ماسه‌ای را حتما با استفاده از آب جوش یا سم‌های مخصوص از بین بردن قارچ، ضدعفونی کنید.

با استفاده از یک چاقوی تیز، ساقه گیاه را بریده و به مدت چند ساعت در محیطی سایه‌دار قرار دهید تا شیرابه آن خارج و محل برش ساقه خشک شود. حتما دقت کنید که قلمه را برعکس نکارید.

کاکتوس‌های متنوع سرئوس

همانطور که قبلا اشاره کردیم، گل سرئوس بیشتر در کشورهای حوزه دریای کارائیب و آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کشورها انواع مختلفی از گل سرئوس را تکثیر کرده و به سراسر دنیا صادر می‌کنند. برای انواع این گیاه، با توجه به شکل و ظاهر آن‌ها اسم‌های مختلفی انتخاب شده است. همچنین روش نگهداری هر کدام از این انواع تفاوت‌هایی دارند.

برخی از انواع گیاه سرئوس عبارتند از:

  1. گل سرئوس پایه خیاری
  2. گل سرئوس پایه چرمی
  3. گل سرئوس فوربسی
  4. گل سرئوس ولیدوس

گل سرئوس پایه خیاری

گل سرئوس پایه خیاری با اسم کاکتوس صخره‌ای نیز شناخته می‎شود و به صورت ستونی رشد می‌کند. این گیاه در کشورهای حوزه دریای کارائیب به کاکتوس سن پدرو نیز معروف است. سرئوس پایه خیاری، ستونی شکل بوده و رنگ سبز تیره دارد. این گیاه در شرایط مساعد تا حدود ۴ متر رشد می‌کند. از هر آرئول گیاه دسته‌های ۷ یا ۸ عددی خار بیرون آمده است. گل‌های این گیاه سفید رنگ بوده و در شب باز می‌شوند.

خاستگاه کاکتوس سرئوس پایه خیاری، در کشورهای آمریکای جنوبی و کشورهایی مثل آرژانتین و شیلی است. به طور کلی گل سرئوس پایه خیاری باید در طول روز نور کافی داشته باشد. دمای مناسب برای نگهداری این گیاه حدودا بین ۱۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد است.

گل سرئوس پایه خیاری را نباید زیاد آبیاری کنید و بهتر است که در زمستان این کار متوقف شود. برای تغذیه این گیاه باید از خاک مخصوص و کود فسفات‌دار استفاده کنید. برای تکثیر گل سرئوس پایه خیاری بهترین راه قلمه زدن است.

گل سرئوس پایه خیاری از انواع گل سرئوس
آبیاری گل کاکتوس پاره خیاری باید در فصل زمستان متوقف شود.

گل سرئوس پایه چرمی

گل سرئوس پایه چرمی با اسم کاکتوس پاخی سرنوس مارگیناتوس نیز شناخته می‌شود. خاستگاه این گیاه کشور مکزیک و برخی از ایالات جنوبی آمریکا است. این مناطق به دلیل داشتن آب و هوای بیابانی و خشکی شرایط مساعدی برای رشد گل سرئوس پایه چرمی دارند.

پوشت این گیاه شبیه به چرم است؛ به همین دلیل در ایران به آن کاکتوس پایه چرمی می‌گویند. این گیاه به صورت استوانه‌ای رشد می‌کند و در طبیعت ممکن است تا ۱۵ متر ارتفاع داشته باشد. البته اگر در باغچه این گیاه را بکارید نهایتا تا ۴ متر رشد خواهد کرد.

ساقه گل سرئوس پایه چرمی ضخامتی در حدود ۵ تا ۲۰ سانتی‌متر دارد؛ به همین دلیل می‌توان به عنوان پایه پیوند کاکتوس‌های دیگر استفاده کرد. گل‌های این گیاه به رنگ صورتی و قرمز هستند که معمولا عمر آن‌ها بسیار کوتاه است. در اواخر فصل بهار میوه‌های نارنجی رنگ خاردار روی گل سرئوس پایه چرمی ظاهر می‌شود که در آن‌ها بذرهای سیاه رنگ کوچکی قرار دارد.

این گیاه تا دمای منفی ۴ درجه را تحمل می‌کند. اما برای جلوگیری از یخ زدن آن بهتر است که آن را در دمای بالای صفر نگه دارید. بهترین دما برای نگهداری سرئوس پایه چرمی، بین ۲۰ تا ۲۷ درجه سانتیگراد است.

در فصول گرم باید به طور منظم به این گیاه آب بدهید. در فصول سرد آبیاری را متوقف کنید و از آب دادن بیش از حد این کاکتوس بپرهیزید. به خاطر داشته باشید که این گیاه نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد، چون ممکن است ساقه گیاه بسوزد.

بهترنین خاک برای سرئوس پایه چرمی، خاک‌های لومی شنی یا ماسه‌ای و یا ترکیبی از پیت ماس و شن است. برای تکثیر این گیاه استفاده از بذر آن پیشنهاد می‌شود، اما می‌توانید با قلمه زدن هم این کار را انجام دهید.

گل کاکتوس پایه چرمی
گل کاکتوس پایه چرمی دمای منفی ۴ درجه را نیز تحمل میکند. اما دمای مطلوب برای این گیاه دمای اتاق می‌باشد.

گل سرئوس فوربسی

گل سرئوس فوربسی به صورت استوانه‌ای رشد می‌کند و ساقه آن چهار وجه دارد. رنگ این کاکتوس آبی است هر چه بیشتر رشد کند، پررنگ‌تر می‌شود. خاستگاه این کاکتوس کشورهای حوزه دریای کارائیب است اما امروزه در سراسر دنیا برای تزئین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در آبیاری این گیاه باید نکات مهمی را رعایت کنید. اول اینکه برای هر بار آب دادن خاک گلدان باید کاملا خشک شده باشد.

همچنین در فصول گرم مرتب آبیاری گیاه را انجام دهید. سعی کنید هر ماه یک بار در حین آبیاری، کوددهی را انجام دهید. برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه گل سرئوس فوربسی در فصول سرد، کمتر به این کاکتوس آب بدهید. دقیقا مثل دیگر کاکتوس‌ها، سرئوس فوربسی هم نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد.

برای تهیه خاک مناسب توجه داشته باشید که خاک مناسب برای این کاکتوس ترکیبی از ماسه شسته، پیت ماس و کود پوسیده گاوی است. بهتر است که در پایین گلدان سنگ‌ریزه‌های درشت استفاده کنید تا آب به راحتی از گلدان خارج شود.

دمای مناسب این کاکتوس تقریبا مشابه کاکتوس‌های دیگر است و باید در هوای گرم و خشک نگهداری شود. برای کوددهی سرئوس فوربسی از کود پتاس‌دار استفاده کنید. برای تکثیر این کاکتوس بهتر است که از بذر آن استفاده کنید اما با قلمه زدن هم می‌توان این کار را انجام داد.

کاکتوس فوربسی
برای آبیاری سرئوس فوربسی باید سطح خاک گلدان کاملا خشک باشد.

سرئوس ولیدوس

گیاه سرئوس ولیدوس از جمله کاکتوس‌هایی است که زیستگاه آن در آمریکای جنوبی بوده و امروزه به اکثر کشورهای دنیا صادر می‌شود. روش آبیاری این گیاه مشابه کاکتوس‌های دیگر است و برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه باید اندازه مناسب آبیاری کاکتوس را رعایت کنید. برعکس کاکتوس‌های دیگر، سرئوس ولیدوس به نور مستقیم و شدید خورشید نیاز دارد.

اگر این کاکتوس را در گلدان نگهداری می‌کنید حتما آن را در طول روز بچرخانید تا به همه نقاط آن نور خورشید برسد. این گیاه باید حتما در مناطق گرمسیر کشت شود تا رشد و گل‌دهی خوبی داشته باشد. خاک مناسب برای گل سرئوس ولیدوس مشابه دیگر کاکتوس‌ها است و می‌توانید از خاک مخصوص کاکتوس و ساکولنت استفاده کنید.

در صورتی که کاکتوس را در گلدان نگهداری می‌کنید، تعویض خاک آن ضروری است. البته نسبت به دیگر گیاهان آپارتمانی، می‌توانید تعویض خاک و گلدان کاکتوس سرئوس ولیدوس را دیرتر انجام دهید. بهترین زمان برای این کار فصل بهار است؛ چرا که در این فصل گل سرئوس ولیدوس قدرت و نیروی بیشتری دارد.

نکته مهمی که باید بدانید این است که پس از تعویض خاک گلدان، تا یک هفته به هیچ عنوان به کاکتوس سرئوس ولیدوس آب ندهید. چون اگر این کار را انجام دهید، به ریشه کاکتوس شوک وارد می‌شود و باعث ضعیف شدن آن خواهد شد.

بهتر است که کوددهی سرئوس ولیدوس را در فصل بهار و تا اواخر فصل تابستان انجام دهید. در این بازه طبق دستور روی بسته کود، ماهی یک یا دو بار به کاکتوس خود کود بدهید. نکته‌ای که باید بدانید این است که خاک‌های صنعتی عناصر لازم برای تغذیه گیاه را دارند و نیاز زیادی به کوددهی ندارید.

برای تکثیر سرئوس ولیدوس از دور روش کاشت بذر و قلمه زدن می‌توان استفاده کرد. اما چون رشد این گیاه کند است، قلمه زدن راه بهتری خواهد بود.

در زیبایی گل سرئوس و انواع آن هیچ شکی نیست بلکه این گیاه می‌تواند یک همدم خوب برای شما باشد اما هر گلی مناسبت های خاص خود را برای هدیه دادن دارد. مثلا گل سرئوس هیچگاه مناسب گل میهمانی یا گل عیادت نمی‌باشد.

سرئوس ولیدوس
به دلیل رشد کند گل سرئوس ولیدوس، بهتر است این گیاه قلمه زده شود.

آفات و بیماری های گل سرئوس چه مواردی هستند؟

به طور کلی همه گیاهان دچار آفات و بیماری‌های مخصوص به خود می‌شوند؛ کاکتوس‌ها هم از این قاعده جدا نیستند. انواع گل سرئوس ممکن است دچار بیماری و آفت شوند. به عنوان مثال، یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که برای سرئوس پایه خیاری ممکن است ایجاد شود، پوسیدگی ریشه کاکتوس است.

این مشکل زمانی پیش می‌آید که شما کاکتوس را بیش از حد آبیاری کنید. از دیگر مشکلات این کاکتوس ظهور قارچ‌های روی گیاه است. همچنین اگر گیاه در معرض نور مستقیم و شدید خورشید قرار بگیرد، ساقه گیاه آفتاب‌سوخته می‌شود.

سرئوس پایه خیاری ممکن است به آفاتی مثل کنه تار عنکبوتی و یا شپشک آردآلود دچار شود. برای از بین بردن این آفات بهترین راه استفاده از سموم آفت‌کش است. کاکتوس سرئوس پایه چرمی هم تقریبا با همین مشکلات رو به رو هستند.

این گیاه‌ هم ممکن است به آفاتی مثل شپشک سپردار، شته، نماتد، تریپس، شپشک آردآلود، حلزون و بیماری‌های قارچی دچار شود. به طور کلی برای ریشه‌کن کردن آفات باید از آفت‌کش‌ها استفاده شود.

خرید گل سرئوس از فروشگاه گل آنلاین وی آی پی

فروشگاه وی آی پی شاپ حدود ۷ سال است که گل‌فروشی آنلاین خود را راه‌اندازی کرده و به مشتریان خود در زمینه خرید انواع گل خدماتی متنوع ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات می‌توان به فروش گل، سبد گل، دسته گل، تاج گل و گل‌های ترحیم اشاره کرد. این مجموعه با هدف ارائه محصولات خاص و منحصر به فرد در سریع‌ترین زمان ممکن، با طراحان، گل‌آراهای حرفه‌ای و با تجربه همکاری می‌کند.

وی آی پی شاپ در مدت کوتاه با استقبال بی‌نظیر به یکی از معتبرترین فروشگاه‌های آنلاین گل و گیاه تبدیل شد. چیزی که باعث شده است توجه بسیاری از مردم به وی آی پی شاپ جلب شود، طراحی خاص محصولات، تنوعی بی بدیل از انواع گل‌ها و فروش تازه‌ترین گل‌ها در این فروشگاه است.

بهترین دما برای رشد این گیاه چند درجه سانتیگراد است؟

بهترین دما برای رشد این گیاه ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است.

این گیاه به چه مقدار نور نیاز دارد؟

این گیاه نور مستقیم آفتاب را دوست دارد و اگه نوره کامل بهش برسد باعث میشود قطرش زیاد بشود.

روش تکثیر این گیاه به چه صورت انجام میشود؟

این گیاه با قلمه ساقه به راحتی تکثیر میشود.

این گیاه به چه مقدار آبیاری نیاز دارد؟

این گیاه به آب کمی نیاز دارد. هروقت سطح خاک خشک شد بهش آب بدهید.

 

   

اقتباس از:https://vipshop.flowers/

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

آدرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868